EN

14.09.2023, 11:42 Wersja do druku

Warszawa. „Uśmiech bez kota” w Guliwerze w ramach Małej Warszawskiej Jesieni

Teatr Lalek Guliwer zaprasza na pierwszą premierę w sezonie – operę hologramową „Uśmiech bez kota”, która odbędzie się już 16 września w ramach 13. Festiwalu Muzyki Współczesnej dla Dzieci Mała Warszawska Jesień i 66. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.

fot. mat. teatru

Spektakl paraoperowy, według koncepcji i w wykonaniu wybitnej, polskiej, współczesnej kompozytorki i wokalistki Agaty Zubel powstał na podstawie opowieści „Alicji po drugiej stronie lustra” i wątków z „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla.

Teatr Guliwer po raz kolejny połączył siły z festiwalem i wspólnie zaprosi na wyjątkowe wydarzenie, podczas którego widzowie i widzki przejdą na drugą stronę lustra, zarówno metaforycznie, jak i całkiem dosłownie.

- Uśmiech bez kota to eksperyment – paraopera prezentowana za pomocą hologramu, który wciągnie uczestników tego spektaklu (dosłownie) do środka: do intrygującego świata Po Drugiej Stronie Lustra. A jednocześnie to operowy monodram, w którym partia wokalna każdej postaci, znanej ze świata bajkowej Alicji wykonana zostanie przez tę samą artystkę – Agatę Zubel. Warto podkreślić, że jest to pierwsze przedsięwzięcie kompozytorki na jej twórczej drodze, adresowane bezpośrednio do najmłodszych słuchaczy – mówi Anna Kierkosz, kuratorka festiwalu Malej Warszawskiej Jesieni.

Premiera opery hologramowej w Guliwerze będzie pierwszym wydarzeniem z bogatego programu Małej Warszawskiej Jesieni.

Przestarzeń Sceny Liliput, w której odbędą się pokazy zamieni się w słynną krainę Po Drugiej Stronie Lustra, która wciągnie publiczność do wspólnej zabawy, dając im możliwość podziwiania feerii kolorów i kształtów, również tych dźwiękowych.

Obok Agaty Zubel, która jest autorką m.in. koncepcji, libretto i muzyki, nad realizacją premiery czuwają: Aleksandra Wasilkowska – autorka scenografii przestrzeni, Sebastian Kierzek odpowiedzialny m.in. za montaż wideo i efekty wizualne oraz Anna Kierkosz- autorka koncepcji działań edukacyjnych i kuratorka projektu. W premierowym wydarzeniu zobaczymy także aktorkę Izabellę Kurażyńską i aktora Tomasza Kowola, którzy będą prowadzić specjalnie przygotowane do spektaklu animacje.

Więcej informacji o premierowej operze hologramowej dostępnych jest na www.teatrguliwer.pl i www.warszawska-jesien.art.pl.
Źródło:

Materiał nadesłany