22.07.2009 Wersja do druku

Warszawa. Unia Teatr Niemożliwy promocyjnie

Unia Teatr Niemożliwy zaprasza 23 lipica o godz. 19.15 na spektakl "Schron- Rondo alla Kafka do muzyki Bogdana Edmunda Szczepańskiego" oraz 24 i 25 lipca, również o g. 19.15 na "Drugi Pokój - impresja według Zbigniewa Herberta".
Miejsce: Stara Prochoffnia, ul. Boleść 2, Warszawa; ceny biletów: 20 zł, 25 zł; wakacyjna promocja: zamów 10 biletów - za wszystkie zapłacisz 50 %.

Schron Spektakl Doroty Anny Dąbek i Wojciecha Olejnika to plastyczno-muzyczna opowieść o wyobcowaniu, o zewnętrzu przenikającym wewnętrze. Bohater trwa we własnoręcznie skonstruowanym SCHRONIE, twierdzy mającej zapewnić bezpieczeństwo w momencie zagrożenia. Tak też skonstruowana jest scenografia autorstwa Piotra Dumały - widz otoczony jest "schronowym światem" , dekoracja jest dookolna, w trakcie przedstawienia nie możemy opuścić kafkowskiego świata - zanurzeni w cieniu, świetle, głosie i kolorze. Z czasem lęk przed odkryciem kryjówki zaczyna być większy niż o samego siebie. Schron staje się prawdziwym zagrożeniem i pułapką. Spektakl porusza kwestię strachu przed światem zewnętrznym i potrzebę obrony, izolacji, a z drugiej strony uzmysławia widzowi, że największe niebezpieczeństwo czai się w nas samych. Jest rozważaniem o świadomości, granicy bycia zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, tu i tam, jednoczesnego obserwowania wejścia do

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

Materiał własny

Materiał nadesłany

Data:

22.07.2009