EN

6.10.2020, 18:08 Wersja do druku

Warszawa. Trwa Festiwal Ciało/Umysł

fot. Zuza Krajewska / mat. organizatora

Inne aktualności

Od 9 do 10 października Festiwal C/U ponownie w STUDIO teatrgaleria.
„MONSTERA” to nowy spektakl jednej z najbardziej utalentowanych polskich choreografek Marty Ziółek, znanej m.in. z przełomowych prac „Zrób siebie", „TO” i „Pixo”. Tym razem Ziółek - na czele wielopokoleniowego zespołu - zaprasza w podróż do wnętrza kobiecego ciała. „MONSTERA”, pierwsza koprodukcja Fundacji Ciało/ Umysł i STUDIO teatrgaleria, przyjmuje formę transformacyjnej ceremonii oddechowej, celebracji kobiecej cielesności i seksualności.
Więcej o spektaklu

09 października, godz. 19:00, PREMIERA
10 października, g. 15.00 + spotkanie z artystkami
MONSTERA, Marta Ziołek
Bilety 30/45 zł WYPRZEDANE
Mamy jednak dobre wieści, spektakl wchodzi do repertuaru Teatru, macie szansę go jeszcze zobaczyć. Szukajcie na repertuar Studio teatrgaleria.

COLLECTED SCREAMS - wykład perfomatywny Sarah Vanhee o krzyku.
Po raz pierwszy w Polsce 10 października w Komunie Warszawa.
Spektakl zamyka 19. edycję Festiwalu Ciało/Umysł.
Sarah Vanhee zajmująca się tym, co wypierane w kulturze, prezentuje wykład performatywny poświęcony krzykowi. Ta kolekcja krzyków i krzyczących pochodzi z różnych światów – od nauki po sztukę, i z różnych emocji – od bólu po ulgę. Vanhee krzyczy do nas: „Zasługujecie na krzyk!”.
więcej o spektaklu

10.10 (sobota), g. 19.00, PREMIERA POLSKA
Collected Screams | Sarah Vanhee
Wykład performatywny w języku angielskim| 60 min
+ spotkanie z artystką
Bilety 40/30 zł
Dla Fundacji Ciało/Umysł artysta i widz są równie ważni. Bo chodzi o to, by lepiej się rozumieć i wzajemnie napędzać do działania.
Dlatego po każdym spektaklu artyści rozmawiają z widzami i wymieniają się doświadczeniami. Spotkania po premierach rejestrujemy i w trakcie festiwalu udostępniamy w sieci, aby mogli je obejrzeć także ci, którzy nie mogli z nami być. Nie musisz jechać do Warszawy, żeby pobyć na 19. C/U!
Jeszcze do 10 października zapraszamy na e-Scenę C/U 2020:

Prosto z wnętrza | AFTER TALK | Iwona Olszowska

Prosto z wnętrza | AFTER TALK | Ilona Trybuła

Prosto z wnętrza | AFTER TALK | Paweł Sakowicz i Karolina Kraczkowska

Prosto z wnętrza | AFTER TALK | Sheila Atala i Elizabeth Schwartz

Dla tych widzów, którzy szukają głębszego zrozumienia poprzez wejście w proces i poczucie go na własnej skórze, co roku w ramach festiwalu dostępne są projekty społeczno-artystyczne. Na 19. C/U Iwona Olszowska, uznana improwizatorka, z grupą performerów z wolnego naboru zrealizowała tygodniowy warsztat zakończony pokazem w przestrzeni publicznej – „TransFormBeeing”. W dniu premiery występ warsztatowiczów poprzedziła pre-lekcja dla publiczności, a zwieńczyła praca performerów z widzami, którzy przekazywali dalej to, czego nauczyli się i doświadczyli podczas pracy z Iwoną. Dzięki temu projektowi ze sztuką tańca mieli okazję zetknąć się także przygodni przechodnie!

Polecamy FOTORELACJĘ z pokazu premierowego 

Jako, że C/U zależy na tym, by szerzyć wiedzę i zrozumienie sztuki tańca bez względu na to, gdzie kto mieszka i ile ma w portfelu – udział w warsztacie i premierze „TransFormBeeing” był bezpłatny, podobnie jak dostęp do wszystkich wydarzeń na e-Scenie C/U 2020, w tym AFTER TALK-ów.

Więcej na cialoumysl.pl

***

19. Ciało/Umysł
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu
Dyrektor artystyczna - Edyta Kozak
Festiwal finansowany przez m.st. Warszawa oraz współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Współorganizator - STUDIO teatrgaleria, Komuna Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Patroni medialni - TVP Kultura, Notes Na 6 Tygodni, Miesięcznik Teatr, Magazyn Didaskalia, Taniec, In Your Pocket, E-teatr, Teatrologia.info, Teatralny.pl. Wsparcie medialne - TaniecPOLSKA.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne