EN

21.09.2021, 16:44 Wersja do druku

Warszawa. TR przeprowadził ankietę na temat platformy streamingowej

Chcąc podsumować pierwszy sezon działania platformy TR Online zapytaliśmy naszą publiczność o opinie na temat naszej platformy. W ankiecie przeprowadzonej między 23 czerwca a 1 września br. wzięło udział 170 osób.

Ponad 99% pytanych regularnie bierze udział w różnych wydarzeniach odbywających się online. 86% osób planuje uczestnictwo w programie TR Online w kolejnym sezonie, a ponad 77% widziało co najmniej jeden spektakl w ramach oferty programowej TR Online.

Większość ocenia dobrze lub bardzo dobrze oprawę streamingów TR Warszawa. Dla publiczności TR Warszawa wartością są wprowadzenia do spektaklu przygotowane przez aktorki i aktorów TR Warszawa, a także spotkania z twórcami i twórczyniami spektakli prowadzone przez zaproszone dziennikarki i dziennikarzy. Publiczność bardzo pozytywnie ocenia także funkcjonalność naszej platformy - jako przystępną i łatwą w obsłudze.

"Wspaniale wywiady i spotkania po przedstawieniach, niesamowita wartość dodana", "Dobrze, że jesteście :)", "Byłam u Was na żywo już dwa razy po lockdownie i brakowało mi takiego spotkania z wywiadem i twórcami po spektaklu na żywo", "Zdecydowanie najlepsza teatralna platforma streamingowa!" - to tylko niektóre z komentarzy, jakie osoby biorące udział w ankiecie przekazały nam za pośrednictwem formularza. Żywe, pełne zaangażowania reakcje utwierdzają nas w przekonaniu, że jako teatr publiczny realizujemy ważną społecznie misję: budujemy wspólnotę emocji i wartości, w których może odnaleźć się współczesny człowiek. Nieważne, czy jej miejscem jest sala teatralna, czy wirtualna scena TR Online.

JESIEŃ 2021 W TR ONLINE
2 października br. transmitowany będzie spektakl “FANTAZJA” w reżyserii Anny Karasińskiej prosto ze sceny TR Warszawa/Marszałkowska 8. Reżyserką streamingu będzie Małgorzata Szyłak. Wieczór w TR Online rozpocznie wprowadzenie do spektaklu przygotowane przez aktora TR Warszawa, Rafała Maćkowiaka. Po zakończeniu transmisji na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 odbędzie się spotkanie z twórcami i twórczyniami spektaklu.

W ramach programu TR Online na platformie online.trwarszawa.pl odbędą się również restransmisje spektakli TR Warszawa zarejestrowanych w sezonie 2020/2021. Już na przełomie września i października br. (30 września i 1 października br.) zaprosimy publiczność w całym kraju i na świecie na retransmisję spektaklu w reżyserii Katarzyny Minkowskiej “STREAM”. Reżyserką transmisji jest Agata Rucińska. Retransmisja spektaklu, opatrzona audiodeskrypcją i Polskim Językiem Migowym, odbędzie się w ramach 9. Festiwalu Kultury Bez Barier. Kolejną zaplanowaną w ramach programu TR Online retransmisją jest “ONKO” w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. Reżyserką transmisji jest Jagoda Szelc; retransmisje odbędą się 21, 22, 23 i 24 października br. W kolejnych tygodniach planowane są także retransmisje takich tytułów jak: “2020:BURZA” (reżyser spektaklu: Grzegorz Jarzyna; reżyser transmisji: Nicolas Villegas), “RECHNITZ. OPERA – ANIOŁ ZAGŁADY” (reżyserka spektaklu: Katarzyna Kalwat, reżyser transmisji: Marcin Koszałka); “NIETOPERZ” (reżyser spektaklu: Kornél Mundruczó; reżyser transmisji: Nicolas Villegas).

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne