EN

14.05.2021, 08:35 Wersja do druku

Warszawa. Teatralno-filmowa realizacja "Burzy" w Noc Muzeów

W najbliższą sobotę, 15 maja filmową realizację "Burzy" Szekspira będzie można obejrzeć w mediach społecznościowych Teatru Politechniki Warszawskiej. Pokaz odbywa się w ramach Nocy Muzeów na Politechnice Warszawskiej. 

fot. mat. teatru

W czasie tegorocznej edycji Teatr Politechniki Warszawskiej wprawdzie nie zaprosi zwiedzających na teren kampusu, ale wszystkich nocnych marków zachęca do obejrzenia swojego najnowszego spektaklu online. 

„Burza”, jedna z ostatnich sztuk Williama Szekspira, nie powstałaby, gdyby nie wybuch epidemii w Londynie, który zmusił pisarza do zejścia ze sceny i chwycenia za pióro. Podobnie filmowa wersja spektaklu „Burza” z okazji 15-lecia Teatru PW nie zostałaby zrealizowana, gdyby nie przeciwności losu…

Spektakl opowiada historię zdradzonego i wygnanego na magiczną Wyspę księcia Mediolanu Prospera, który pewnego dnia ma okazję zemścić się na swoich dręczycielach z przeszłości. Niestety, jak to często bywa ofiara zbyt łatwo sama staje się oprawcą, a władza może skorumpować nawet najszlachetniejsze serce. Historia jest jednak okraszona odrobiną szekspirowskiej magii oraz poczucia humoru, co powinno zadowolić zarówno miłośników tragedii, komedii, a nawet romansu…

W scenariuszu realizacji Teatru Politechniki Warszawskiej wykorzystano również fragmenty dzieł Olgi Tokarczuk “Prowadź swój pług przez kości umarłych” oraz “Dom dzienny, dom nocny”.

Więcej informacji: teatr.pw.edu.pl

Projekt sfinansowany z Funduszu "Niepodległa"

Materiały do odsłuchania

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne