EN

12.10.2020, 14:52 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Lalek Guliwer wypuszcza do sieci familijny program online

Od 12 października Teatr Lalek Guliwer oferuje widzom nowy projekt online - familijny cykl video „Ulica Różana”, który powstał w ramach ministerialnego programu „Kultura w sieci”.

mat. teatru

W odcinkowym programie ”Ulica Różana”, wyreżyserowanym przez Ireneusza Maciejewskiego z udziałem aktorów Guliwera, zagadkowi mieszkańcy Teatru dowcipnie i z przymrużeniem oka odkrywają przed widzami teatralne sekrety.  Formuła serii nawiązuje do popularnych edukacyjnych programów  telewizyjnych dla dzieci sprzed lat. Filmy odsłaniając teatralne kulisy mają bawić i uczyć, rozbudzać zainteresowanie sztuką, poszerzać kompetencje kulturowe i postawy prospołeczne u najmłodszych.

Program adresowany jest do szerokiej publiczności, nieograniczonej położeniem geograficznym. Na wirtualną „Ulicę Różaną” Teatr zaprasza  grupy przedszkolne, wczesnoszkolne i widzów indywidualnych, również obcojęzycznych ( napisy w języku angielskim i hiszpańskim).  Wszystkie odcinki będą również  tłumaczone na polski język migowy.

Publikacje odcinków programu odbędą się na Facebooku i oficjalnym kanale YouTube Teatru oraz na stronie www.teatrguliwer.waw.pl.

Program dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci”.

ULICA RÓŻANA

reżyseria: Ireneusz Maciejewski 

muzyka: Tomasz Lewandowski

teksty piosenek: Konrad Dworakowski 

opieka dramaturgiczna: Aglaja Janczak

występują: zespół aktorski Teatru Lalek Guliwer

koordynator projektu: Zuzanna Waniek

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne