EN

19.05.2021, 11:22 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Kwadrat wznawia działalność sceniczną

Po wielu miesiącach przerwy w graniu spektakli z udziałem publiczności Teatr Kwadrat wznawia działalność sceniczną. Pierwszy spektakl po odmrożeniu, kultowe „Szalone nożyczki” widzowie obejrzą 21 maja. Na stronie Teatru jest już dostępny repertuar na drugą połowę maja oraz czerwiec.

fot. mat. teatru

Bilety na maj-czerwiec dostępne na www.teatrkwadratonline.pl.

Oto, jakie spektakle czekają na widzów w Kwadracie:

„Szalone nożyczki” Paula Portnera, kultowy spektakl, który nie schodzi z afisza Teatru Kwadrat od przeszło 20 lat i nieustannie cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Akcja toczy się w salonie fryzjerskim mistrza grzebienia i nożyczek – Tonia Wziętego (nazwisko mówi samo za siebie), który wynajmuje zakład od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu, znajdującym się tuż nad salonem. Nieoczekiwany zwrot akcji ujawnia wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się profesjonalny śledczy, angażując do tego widzów. W obsadzie: Lucyna Malec, Ewa Wencel, Jacek Łuczak, Grzegorz Wons, Andrzej Andrzejewski/ Maciej Kujawski, Andrzej Nejman/ Paweł Małaszyński/Marcin Piętowski.

Spektakle: 21-23 i 29-31 maja oraz 1 i 15-17 czerwca

„Godzinka spokoju” to znakomita komediafrancuskiego dramaturga Floriana Zellera z genialnym Pawłem Wawrzeckim w roli Philipa, szukającego spokoju mężczyzny w średnim wieku, który próbuje wygospodarować 60 minut na przesłuchanie płyty ulubionego wykonawcy jazzowego. W tym samym czasie jego dom postanowi odwiedzić wielu nieoczekiwanych gości, wśród których nie zabraknie syna metalowca, upierdliwego sąsiada z dołu i najlepszej przyjaciółki jego własnej żony. W obsadzie: Ewa Wencel, Lucyna Malec, Paweł Wawrzecki, Grzegorz Wons, Andrzej Grabarczyk/ Maciej Kujawski, Andrzej Andrzejewski, Antoni Królikowski/ Kamil Kula/ Michał Lewandowski.

Spektakle: 4-6 czerwca

„Kłamstewka” Joe DiPietro, debiut reżyserki Pawła Wawrzeckiego, w którym w kunsztownej komediowej formie wybrzmiewają pytania o istotę relacji: „Czy wyjawione po latach sekrety mogą zburzyć harmonię długotrwałego związku dwojga ludzi?” i „Czy aby kłamstwo w dobrej wierze to na pewno bezpieczna gra?”. W obsadzie: Paweł Małaszyński/ Paweł Domagała, Paweł Wawrzecki, Ewa Ziętek, Marta Żmuda Trzebiatowska/ Katarzyna Glinka/ Agnieszka Sienkiewicz.

Spektakle: 7-10 czerwca

„Tydzień, nie dłużej…” Clementa Michela, na wskroś absurdalna komedia nie-małżeńska, z wielką, czerwoną ciężarówką w tle, w której słowo „szczerość” nabiera zupełnie nieoczekiwanych znaczeń. W obsadzie: Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Anna Cieślak/ Natalia Rybicka.

Spektakle: 11-13 czerwca

„Nie książka zdobi człowieka” Seymoura Blickera, klasyczna komedia pomyłek, która porywa widzów do elitarnego światka nowojorskiej branży wydawniczej. Ostatnia premiera Teatru Kwadrat przed pandemią. W obsadzie: Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Elżbieta Romanowska, Olga Kalicka, Lucyna Malec.

Spektakle: 18-20 czerwca

***

Projekt realizowany przy wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne