EN

27.07.2021, 11:33 Wersja do druku

Warszawa. Teatr 21 w witrynie sklepowej na Pasażu Wiecha

Teatr 21 przejmuje jedną z witryn Domów Towarowych Wars Sawa Junior. Na wystawie okiennej pojawią się elementy scenograficzne i kostiumy ze spektakli warszawskiego teatru. To wszystko w ramach inicjatywy "Pasaż Wiecha Festiwal Miejski". 

fot. mat. teatru

Już niedługo Teatr 21 i Centrum Sztuki Włączającej mają nadzieję przeprowadzić się do swojej pierwszej, stałej siedziby, która będzie znajdować się na warszawskie Pradze w byłym sklepie wielobranżowym. Jednak zanim to nastąpi, ten warszawski zespół teatralny nagrodzony tegorocznym Paszportem POLITYKI, zaprezentuje się na witrynie sklepowej przy Pasażu Wiecha. Na wystawie grającej z estetyką tradycyjnych okien sklepowych, pojawią się elementy scenograficzne, kostiumy, rekwizyty ze spektakli Teatru 21 (m.in. "Rewolucja, której nie było" czy "Statek miłości. Odcinek 1") oraz książki wydawane w ramach działalności Centrum Sztuki Włączającej. Witryna Teatru 21 zagości w Domach Towarowych Wars Sawa Junior do końca wakacji.

Ekspozycja ma na celu zachęcenie do pomocy w zbieraniu środków na remont siedziby Teatru 21 i Centrum Sztuki Włączającej. Dzięki wpłatom na http://zrzutka.pl/teatr21 Fundacja Teatr 21 stworzy stałe miejsce do pracy dla artystów i artystek z niepełnosprawnościami.

Wystawa Teatru 21 w witrynie sklepowej organizowana jest w ramach inicjatywy "Pasaż Wiecha Festiwal Miejski", która została przygotowana z myślą o ożywieniu Pasażu Wiecha i okolic. Przez całe lato organizowane będą spotkania, pokazy, warsztaty, występy muzyczne oraz debaty. Organizatorzy stawiają przede wszystkim na wspieranie i współpracę ze społecznością lokalną, w tym mieszkańcami i przedsiębiorcami oraz na działania kulturalno-edukacyjne.

Teatr 21 – zespół teatralny, którego aktorami są głównie osoby z zespołem Downa i autyzmem. W ciągu 15 lat swojej działalności stworzył kilkanaście spektakli prezentowanych w teatrach i instytucjach w całej Polsce. Grupa występowała na festiwalach krajowych (m.in. Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków) i zagranicznych (Praga, Berlin, Helsinki, Freiburg). Oprócz działalności artystycznej Teatr 21 zajmuje się również edukacją, pedagogiką teatru, działalnością wydawniczą, organizuje konferencje, wykłady i pracuje w międzynarodowych sieciach. W 2021 Teatr 21 został nagrodzony Paszportem POLITYKI w kategorii "Teatr".

Centrum Sztuki Włączającej – prowadzona przez Teatr 21 od 2020 roku społeczna instytucja kultury współfinansowana przez m.st. Warszawę, w całości poświęcona twórczości artystów z niepełnosprawnościami i włączaniu w pole sztuki, kultury i nauki różnorodnych grup społecznych. Centrum Sztuki Włączającej i Fundacja Teatr 21 planują otworzyć swoją siedzibę na warszawskiej Pradze Północ, jednak ciągle zbierane są fundusze na niezbędny remont tego miejsca.

Program Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne