EN
11.04.2022, 14:08 Wersja do druku

Warszawa. „Tartuffe, czyli Obłudnik” - projekcja spektaklu z Comédie-Française

26 kwietnia o godz. 18.00 Teatr Polski wraz z Instytutem Francuskim w Warszawie zaprasza na projekcję „Tartuffe'a, czyli Obłudnika” - znakomitego spektaklu zrealizowanego przez legendarny paryski teatr Comédie-Française w oryginalnej, nieocenzurowanej wersji.

fot. mat. teatru

Przedstawienie stanowi część obchodów 400. rocznicy urodzin Moliera.

Uznany belgijski reżyser Ivo van Hove odkrywa oryginalną wersję "Tartuffe'a, czyli Obłudnika", ocenzurowaną w 1664 r. przez francuskiego króla Ludwika XIV zaledwie dzień po premierze. Zgromadzeni 26 kwietnia w Teatrze Polskim w Warszawie widzowie zobaczą pierwotną wersję spektaklu, który był wystawiany w tej formie tylko jeden raz w historii!

Spektakl Ivo van Hove’a to mroczna, imponująca inscenizacyjnym rozmachem wizja, wydobywająca na światło dzienne wściekłość, namiętność i zakłamanie bohaterów. Belgijski twórca przypomina, że "Tartuffe, czyli Obłudnik" to zarówno wnikliwy społeczny dramat, jak i energetyzująca satyra na religijną hipokryzję.

Scenariusz na podstawie niepublikowanej wersji sztuki Moliera z 1664 roku, zrekonstruowanej przez Georgesa Forestiera, przy współpracy Isabelle Grellet.

Reżyseria – Ivo van Hove

Scenografia i światło – Jan Versweyveld

Kostiumy – An D’Huys

Muzyka – Alexandre Desplat

Obsada:

Tartuffe – Christophe Montenez

Orgon – Denis Podalydès,

Madame Pernelle – Claude Mathieu

Cléante – Loïc Corbery

Dorine – Dominique Blanc

Damis – Julien Frison

Elmire – Marina Hands

Sprzedaż biletów w cenie 20 zł dostępna jest online na naszej stronie oraz w Kasie Biletowej Teatru.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne