EN
3.03.2021, 15:45 Wersja do druku

Warszawa. "Taniec albatrosa" online w Teatrze Współczesnym

Teatr Współczesny online zaprasza 5 i 6 marca na "Taniec albatrosa" Géralda Sibleyrasa w reż. Macieja Englerta. Bezpłatne pokazy (z napisami) rozpoczną się punktualnie o godz. 19.00 i będą dostępne pod linkiem www.wspolczesny.pl/teatr-online.

fot. Magda Hueckel

Przedstawienie trwa 1 godz. 45 minut.

Według Szekspira życie jest wielką sceną, na której ludzie jedynie grają swoje role, więc autor "Tańca albatrosa" przez teatralną lornetkę od lat ogląda ludzką komedię i o niej pisze. O obyczajowości. O ludziach uzależnionych od poprawności politycznej, od mody na życie dyktowanej przez tabloidowe przepisy "proste" jak te gastronomiczne… Okiem satyryka patrzy Sibleyras na inteligenta w kryzysie wieku średniego, błądzącego wśród obrazków, haseł i sztampowych gustów.

Na scenie: zoolog (Andrzej Zieliński) z młodszą „zaledwie” o 30 lat narzeczoną Judytą (Ewa Porębska). Jego siostra (Agnieszka Pilaszewska) jest w trakcie rozwodu z niewiernym mężem. Przyjaciel (Leon Charewicz) delektuje się szczęśliwym, platonicznym związkiem. Jeden wspólny weekend - a wiele  zabawnych i nieoczekiwanych sytuacji, komicznych niespodzianek, a co więcej, satyrycznych fleszy, rozjaśniających mądrą refleksją to, co wiemy i to, co nam się tylko wydaje...

DOSSIER SPEKTAKLU: wspolczesny.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne