EN
31.12.2021, 08:15 Wersja do druku

Warszawa. Sylwestrowy koncert w Filharmonii Narodowej

Muzykę piękną i ambitną z najlepszych i najbardziej lubianych musicali wykona w sylwestrowy wieczór Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją „śpiewającego i tańczącego” dyrygenta Josepha R. Olefirowicza.

„Sympatyków Filharmonii Narodowej z pewnością nie trzeba przekonywać, że odwiedzenie jej w sylwestrowy wieczór to jeden z najlepszych pomysłów na jego miłe i niezapomniane spędzenie” – zapewniają organizatorzy wydarzenia.

W programie znajdą się propozycje lżejsze, ale zawsze piękne i ambitne, wiele niespodzianek, zaskakujących aranżacji – tym razem z akcentem na barwną, czerpiącą z wielu źródeł inspiracji - muzykę amerykańską.

Gospodarzem koncertu będzie Joseph R. Olefirowicz, amerykański dyrygent i organista, który ponownie przyjął zaproszenie poprowadzenia koncertu sylwestrowego. Maestro zadebiutował w tej roli na warszawskiej scenie w 2019 roku.

Dyrygent słynie z ekspresyjnego stylu kierowania orkiestrą, współtworzy atmosferę uroczystego i zarazem bardzo przyjemnego koncertu.

W programie m.in. uwertury do słynnych musicali jak np. Mitcha Leigha „I, Don Quichotte” z musicalu „Man of La Mancha”; Harveya Schmidta„Rain Song” z I aktu musicalu „110 in the Shade”; Richarda Rodgersa, Oscara Hammersteina II - uwertura do musicalu „South Pacific” oraz „Oklahoma” z II aktu musicalu „Oklahoma!”

Wśród wykonawców obok Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Narodowej są m.in.: wybitny baryton Paulo Szot; sopranistki - Magdalena Schabowska i Aneta Kapla-Marszałek; tenorzy Andrzej Marusiak i Daniel Woźniak oraz Mirosław Grabski – bas.

Koncert będzie transmitowany online na filharmonicznym kanale YouTube także przez Polskie Radio Program 2 - na antenie radia i w internecie.

Na koncert zaprasza PGE Polska Grupa Energetyczna - Mecenas Roku Filharmonii Narodowej.

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Bernat

Wątki tematyczne