Logo
27.08.2010 Wersja do druku

Warszawa. Stołeczne teatry po urlopie

Wystarczy stanąć w popołudniowym korku, żeby poczuć, że stołeczny sezon urlopowy dobiega końca. Swoją działalność rozpoczęło już większość warszawskich teatrów. Czekają na nas odnowiony Powszechny, pełne świeżości Laboratorium Dramatu, premiery w Polonii i Och-teatrze i świetne stare i nowe sztuki w Narodowym

Nowy sezon w nowym Powszechnym Na początek warto zajrzeć na Pragę. Po roku gościnnego grania na deskach innych teatrów aktorzy Powszechnego wracają do siebie. Remont starego budynku rozpoczął się w zeszłym roku i pochłonął 26 min zł. Za to pierwsze spektakle odbędą się na nowiutkiej Małej Scenie - zwanej obecnie Sceną 200. Będzie ona teraz, podobnie jak platforma widowni - obiektem ruchomym, który pozwoli na nowe rozwiązania w scejjpgrafii i ułatwi aktorom kontakijg odbiorcami. Już 24 września obejrzymy tam miłosno-kryminalny spektakl "Kamień i popioły" w reżyserii Artura Urbańskiego. Kolejna premiera, tym razem dramatu "Salamandra" w reż. Adama Gruzińskiego, dopiero w połowie października. Narodowy po staremu Teatr Narodowy sezon 2010/2011 rozpoczyna premierą "Kreacji" autorstwa Ireneusza Iredyńskiego w reż. Bożeny Suchockiej-Kozakiewicz. W obsadzie tego dramatu opowiadającego o rozterkach pewnego artysty zobaczymy Annę Gryszkównę, Marcina

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Stołeczny teatr po urlopie

Źródło:

Materiał nadesłany

Metro nr 1906

Autor:

Anna Bieluń

Data:

27.08.2010