22.01.2021, 10:49 Wersja do druku

Warszawa. Spotkanie z Jadwigą Jankowską-Cieślak i Dramatyczny od kulis

25 stycznia o godz. 19.00 w ramach projektu „Mój Dramatyczny” odbędzie się rozmowa online z Jadwigą Jankowską-Cieślak.

fot. M. Holzman/ archiwum Instytutu Teatralnego oraz archiwum zdjęciowe Teatru Dramatycznego

Emisja spotkania odbędzie się na kanale YouTube Teatru Dramatycznego. Link do nagrania zostanie umieszczony w repertuarze na stronie teatrdramatyczny.pl oraz w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/2897112270565143/ i na tablicy naszego fanpage’a. Rozmowę prowadzi Wojciech Majcherek.

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania” zapraszamy na rozmowy z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Za nami spotkania z Barbarą KrafftównąMagdaleną Zawadzką i Małgorzatą Niemirską. Zapraszamy również do niedawno otwartego wirtualnego archiwum teatru: moj.teatrdramatyczny.pl.

W styczniu odbędzie się premiera dwóch ostatnich odcinków drugiej części cyklu „Dramatyczny od kulis”, która koncentruje się na ludziach pracujących w kulisach. Zazwyczaj dobrze ukryci, lecz zawsze na swoim miejscu!

22.01 o godz. 20.00 – Garderobiane

29.01 o godz. 20:00 – Obsługa widowni

Przypominamy, że można już oglądać 6 odcinków, w którym przedstawiamy następujące osoby: Inspicjent, Suflerka, Oświetleniowcy, Akustycy, Rekwizytorzy, Charakteryzatorki.

Zapraszamy również na naszą platformę VOD, na której można oglądać: „Tajny dziennik” M. Białoszewskiego w reż. W. Urbańskiego, „I że cię nie opuszczę” G. Watkinsa w reż. A. Figury oraz „Smutek i melancholia” B. Parka w reż. P. Waligórskiego. Dostęp poprzez stronę: online.teatrdramatyczny.pl. Informacja o kolejnych tytułach wkrótce.

Ponadto w niedzielne wieczory kontynuujemy cykl "Wiersz po indeks", w którym aktorzy i aktorki opowiadają o swojej drodze do szkoły teatralnej oraz czwartkowy cykl monologów. Wszystkie filmy znajdują się na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/TeatrDramatycznyWarszawa oraz kanale YouTube.

Serdecznie zapraszamy na spotkania z nami w sieci!

Źródło:

Materiał nadesłany

Tematy w toku