EN

14.05.2021, 12:45 Wersja do druku

Warszawa. "Sinfonia Varsovia w skali" podczas Nocy Muzeów

Także w tym roku Sinfonia Varsovia będzie miała swój udział w warszawskiej Nocy Muzeów. Do odwiedzenia wystawa plenerowa Sinfonia Varsovia w skali. Podczas Nocy Muzeów wystawa pozostanie otwarta do godziny 1.00.

fot. mat. organizatora

Na wystawie będzie można obejrzeć połowę makiety akustycznej przyszłej sali koncertowej oraz znaleźć informacje dotyczące dotychczasowej działalności instytucji. Już od godziny 19.00 o Sinfonii Varovii będą opowiadać osoby z nią związane: główny specjalista ds. Inwestycji Maciej Walczyna (19.00 - 20.00), zastępca dyrektora Maciej Czeredys (22.00 - 23.00) oraz dyrektor Janusz Marynowski (23.00 - 0.00). W trakcie oprowadzań będzie można dowiedzieć się więcej o nowym centrum muzycznym powstającym na Pradze-Południe, posłuchać anegdot o wybitnych artystach współtworzących orkiestrę, jak Jerzy Maksymiuk, Yehudi Menuhin czy Krzysztof Penderecki oraz historii zza kulis, o tym jak powstawały Koncerty w skali.

Więcej informacji o Nocy Muzeów na Facebooku oraz na stronie warszawskiego ratusza, a o samej wystawie na www.sinfoniavarsovia.org.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne