EN

21.04.2023, 16:37 Wersja do druku

Warszawa. Setna rocznica urodzin Gustawa Holoubka w Teatrze Ateneum

„Gdyby nie skłonność do obcowania z nierzeczywistością, gdyby nie cudowna dyspozycja do tworzenia fikcji – dotąd nie latalibyśmy po niebie, ani nie dotarlibyśmy do głębin oceanów”.

mat. teatru

Dziś setna rocznica urodzin Gustawa Holoubka (21 IV 1923 - 6 III 2008), wybitnego aktora i dyrektora artystycznego Teatru Ateneum w latach 1996-2008.

Wspominamy Go dziś z czułością, uśmiechem i wdzięcznością.

Teatr Ateneum na stulecie urodzin przygotowuje Wieczór Liryczny, który odbędzie się 24 maja 2023 na Scenie Głównej. W programie znajdą się wiersze, fragmenty sztuk i piosenki, których interpretacje w prezencie urodzinowym Jubilatowi przygotował zespół Teatru Ateneum.

Dzisiaj na grobie Gustawa Holoubka złożyliśmy kwiaty.

GUSTAWOWI HOLOUBKOWI NA STULECIE URODZIN WIECZÓR LIRYCZNY

24 maja (środa), Scena Główna

Wieczór ten dedykujemy Gustawowi Holoubkowi – wybitnemu aktorowi, ale też w latach 1996-2008 dyrektorowi artystycznemu Teatru Ateneum.

W programie: wiersze, fragmenty sztuk i piosenki, których interpretacje w prezencie urodzinowym Jubilatowi przygotował zespół Teatru Ateneum – niegdysiejsi Jego partnerzy ze sceny oraz najmłodsze pokolenie aktorskie z Ateneum. Udział w tym niecodziennym wydarzeniu weźmie też, dzięki zapisom archiwalnym, szanowny Jubilat.

Jedno wiemy, będzie bardzo lirycznie… i czule, czyli prawdziwie urodzinowo.

UDZIAŁ BIORĄ: Grzegorz Damięcki, Piotr Fronczewski, Paweł Gasztold-Wierzbicki, Krzysztof Gosztyła, Katarzyna Łochowska, Marian Opania, Jakub Pruski, Marzena Trybała, Katarzyna Ucherska, Jan Wieteska, Dariusz Wnuk, Magdalena Zawadzka.

KIEROWNICTWO MUZYCZNE – Wojciech Borkowski

OPIEKA ARTYSTYCZNA – Artur Tyszkiewicz

SCENARIUSZ – Aneta Kielak-Dudzik, Tadeusz Nyczek

SCENOGRAFIA, REŻYSERIA ŚWIATŁA – Joanna Zemanek

Źródło:

Materiał nadesłany