EN

15.01.2024, 12:30 Wersja do druku

Warszawa. Ruszyła sprzedaż biletów na Festiwal Nowe Epifanie 2024

Ruszyła sprzedaż biletów na wydarzenia 15. edycji Festiwalu Nowe Epifanie organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Bilety można nabyć przez stronę noweepifanie.pl, sprzedaż obsługuje system kicket.com oraz wybrane kasy teatrów. Festiwal rozpocznie się w Warszawie 14 lutego i potrwa do 24 marca. W programie pokazy teatralne, koncerty muzyki dawnej oraz filmy. 

fot. mat. organizatora

„Czemu jesteście zmieszani?” to hasło tegorocznej, 15. edycji Festiwalu Nowe Epifanie. W Ewangelii św. Łukasza pytanie „Czemu jesteście zmieszani?” Jezus stawia swoim uczniom zaraz po swojej męce, śmierci i zmartwychwstaniu. Organizatorzy chcą, by prowadziło odbiorów przez tygodnie festiwalowe i proponowane w jego ramach spektakle, koncerty i filmy. Tegoroczna tematyka ogniskuje się wokół choroby, bólu, cierpienia, śmierci, w końcu żałoby – sytuacji trudnych, które wytrącają nas z kolein codzienności, wprawiają nas w stan konsternacji, zmieszania. 

W tym roku Festiwal zagości na deskach Teatru Powszechnego, Teatru Polskiego, Teatru Collegium Nobilium, w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”, w Centrum Myśli Jana Pawła II oraz w Kościele Ewangelicko-Reformowanym. 

KALENDARZ FESTIWALOWY

TEATR

16 lutego, godz. 19.00, „Młoda reżyseria” – „Babcia Wandzia”, reż. Karolina Kowalczyk + „Ból”, reż. Kinga Chudobińska-Zdunik. Po pokazie filmu i spektaklu spotkanie z twórczyniami i zaproszonymi gośćmi, Teatr Collegium Nobilium.

29 lutego + 1 marca, godz. 19:00, „Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele”, reż. Jędrzej Piaskowski. Po spektaklu 29 lutego spotkanie z twórcami i zaproszonymi gośćmi, Teatr Powszechny. 

7 marca, godz. 19:00, „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”, reż. Mateusz Pakuła. Po spektaklu spotkanie z reżyserem i zaproszonymi gośćmi, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”.

13 marca, godz. 19:00, „Gusła”, reż. Grzegorz Bral, Teatr Polski.

MUZYKA

21 lutego, godz. 19:00, „Piosenki zmieszane”,  Adam Strug, Kościół Ewangelicko-Reformowany.

9 marca, godz. 19:00, „Golgotha”, zespół Jerycho, Kościół Ewangelicko-Reformowany.

22 marca, godz. 19:00, „Jak przedziwne Twe Imię”, zespół Dziczka, Kościół Ewangelicko-Reformowany.

FILMY 

Pokazy filmowe w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II, Foksal 11, po każdym pokazie filmu dyskusja z zaproszonymi gośćmi. Wstęp wolny.

22 lutego, godz. 18:00, „Adamant” (2022), dokument, reż. Nicolas Philiber. 

6 marca, godz. 18:00, „Lęk” (2023), dramat, reż. Sławomir Fabicki.

14 marca, godz. 18:00, „Godland” (2022), dramat, reż. Hlynur Pálmason.

BILETY

Bilety na spektakle i koncerty można nabyć od 15 stycznia przez stronę noweepifanie.pl, sprzedaż obsługuje system kicket.com oraz wybrane kasy teatrów w cenach 40-120 zł. Stacjonarnie bilety można nabyć również w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II od 22 stycznia w kancelarii Centrum Myśli Jana Pawła II (ul. Foksal 11, 3 piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-15:00. Szczegółowe informacje i regulamin sprzedaży biletów na stronie: noweepifanie.pl/bilety.

www.noweepifanie.pl  |  www.facebook.com/noweepifanie | www.instagram.com/noweepifanie

***

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, której zadaniem jest stawianie pytań o kondycję etyczną człowieka w odniesieniu do uniwersalnych wartości: dobra, prawdy i piękna, a także wolności, solidarności i dialogu. Centrum działa w obszarze kultury, nauki, edukacji oraz budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. W działaniach programowych Centrum Myśli Jana Pawła II korzysta z intelektualnego, duchowego i kulturowego dziedzictwa Karola Wojtyły – Jana Pawła II, wskazując na jego uniwersalny wymiar.

Partnerzy – Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, Teatr Collegium Nobilium, Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr Polski w Bydgoszczy, Teatr IMKA, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatr Żeromskiego w Kielcach, Lubuski Teatr w Zielonej Górze, Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie, kicket.com.

Patroni medialni – TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, Teatrologia.info, Teatralny.pl, E-teatr.

Dofinansowano ze środków m.st. Warszawy.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne