EN

5.09.2023, 12:42 Wersja do druku

Warszawa. Ruszyła platforma edukacyjna o teatrze wlabiryncieteatru.pl

Kiedy przekroczyłem bramę „labiryntu zwanego teatrem” dość szybko zgubiłem drogę i od tej chwili innego świata już nie widziałem.

Arnold Szyfman – pomysłodawca, budowniczy i wieloletni dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie

Platforma edukacyjna Teatru Polskiego w Warszawie to nowoczesne, wszechstronne narzędzie cyfrowe stworzone z myślą o wielu grupach odbiorców – nauczycielkach i nauczycielach, dzieciach, młodzieży, ale też osobach, dla których teatr jest pasją lub zawodem. Platforma w uporządkowany i przystępny sposób przybliża świat teatru, pozwala korzystać z oferty edukacyjnej Teatru Polskiego w siedzibie, jak i online, ale także zapoznać się z historią jednej z najstarszych warszawskich scen dramatycznych.

Wlabiryncieteatru.pl to nowo powstała platforma edukacyjna Teatru Polskiego w Warszawie, sfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Platforma jest innowacyjnym narzędziem powstałym z myślą o wielu grupach odbiorców – nauczycielkach i nauczycielach, dzieciach, młodzieży, a także pasjonatach teatru.

Dzięki Platformie użytkownicy mają dostęp do wielu nowych e-usług: bogatego Archiwum, Audioteatru, Ścieżek tematycznych, Scenariuszy lekcji, Gry dla dzieci „Tropem Arnolda”, modułu „Klasa w Teatrze”, zapisów na zajęcia edukacyjne - wszystko to pozwala im w dogłębny sposób poznać wiele aspektów życia i funkcjonowania teatru.

Jednocześnie warto podkreślić, że Platforma edukacyjna Teatru Polskiego wspaniale wpisuje się w trwającą drugą już edycją Programu „Kulturalna Szkoła na Mazowszu”, pozwalając jego beneficjentom – zorganizowanym grupom szkolnym - na skorzystanie z oferty Teatru Polskiego
w Warszawie”.

Anna Skuratowicz, zastępczyni dyrektora naczelnego,
dyrektorka ds. Produkcji, Edukacji i Marketingu

Archiwum

Stale rozbudowywany zbiór obiektów dokumentujących historię Teatru Polskiego w Warszawie umożliwiający użytkownikowi dostęp do zdjęć, materiałów filmowych, projektów dekoracji
i kostiumów, a także afiszy i plakatów.

Ścieżki tematyczne

Fotografie, nagrania, ciekawostki i anegdoty uporządkowane w autorskie ścieżki tematyczne. Autorami felietonów na tematy teatralne są znani polscy pisarze tacy jak: Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel czy Zygmunt Miłoszewski.

Scenariusze lekcji

Zbiór materiałów dydaktycznych przygotowanych przez ekspertów w oparciu o podstawę programową i repertuar Teatru Polskiego.

Klasa w Teatrze

Pomoc dla nauczycielek i nauczycieli wybierających się z uczniami do teatru. Pedagodzy dowiedzą się jak przygotować uczniów do wizyty w teatrze i jak poprowadzić rozmowę o spektaklu po powrocie do szkoły.

Audioteatr

Klasyczne teksty dramatów w wersji audio w interpretacji zespołu aktorskiego Teatru Polskiego.

W repertuarze m.in. „Makbet”, „Balladyna” i „Tango”.

Gra Tropem Arnolda

Gra edukacyjna dla dzieci prezentująca proces powstawania przedstawienia teatralnego.

Projekt „PLATFORMA eDUKACYJNA TEATRU POLSKIEGO W WARSZAWIE” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne