EN

10.05.2021, 12:34 Wersja do druku

Warszawa. Rusza Scena Letnia Teatru Żydowskiego przy Senatorskiej

Od najbliższej soboty, 15 maja, Teatr Żydowski otwiera się dla Widzów. Jak co roku na okres wiosenno-letniej, rusza Scena Letnia teatru, usytuowana w specjalnym namiocie na tyłach siedziby przy Senatorskiej 35, w warszawskim Parku Saskim.

fot. mat. teatru

Doskonale wpisuje się w obostrzenia pandemiczne, które od 15 maja pozwalają teatrom grać jedynie w plenerze. W maju i w czerwcu aktorzy Teatru Żydowskiego zagrają na niej m.in. "Gołda Tencer zaprasza: Szlagiery kabaretu żydowskiego", "Pudernice" i "George & Ira Gershwin". Scenę letnią zainaugurują spektakle "Gołda Tencer zaprasza: Szlagiery kabaretu żydowskiego" - 15 i 16 maja - godz. 17.00 i 19.30. 

To niepowtarzalne spotkanie z największymi przebojami przedwojennych warszawskich scen kabaretowych.

Premiera „Szlagierów żydowskiego kabaretu” odbyła się w warszawskim Nowym Świecie Muzyki, gdzie przez wiele lat miał swoją siedzibę sławny kabaret „Dudek”, prowadzony przez Edwarda Dziewońskiego. Kabaret pielęgnujący szlagiery przedwojennego kabaretu żydowskiego, a wśród nich jeden z najsłynniejszych polskich skeczy Konrada Toma „Sęk”. W spektaklu Żydowskiego ten kabaretowy hit wykonują Henryk Rajfer i Marek Węglarski.

Spektakl tętniący humorem i liryką żydowską, bogaty w skecze i piosenki - szlagiery do tekstów Tuwima, Jurandota czy Hemara. W trakcie wieczoru również wzruszająca pieśń „Majn jidisze mame” w interpretacji Gołdy Tencer, reżyserki spektaklu. W obsadzie również Monika Chrząstowska, Ewa Dąbrowska, Sylwia Najah, Izabela Rzeszowska, Henryk Rajfer, Marek Węglarski i Wojciech Wiliński. 

Każdy, komu drogi jest smak przedwojennego kabaretu literackiego, musi przyjąć zaproszenie Gołdy Tencer na ten spektakl. 

Więcej informacji i bilety na teatr-zydowski.art.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne