EN

12.10.2020, 15:27 Wersja do druku

Warszawa. Runda finałowa "Braku scenariusza na ośmiu aktorów"

24 października w Teatrze WARSawy odbędzie się runda finałowa „Braku scenariusza na ośmiu aktorów” - teatru improwizowanego pod dowództwem Klubu Komediowego, w ramach Społecznej Sceny Debiutów.

mat. teatru

W Teatrze WARSawy staną ponownie debiutanci. Tym razem będzie to runda finałowa, choć i tym razem pod dowództwem Klubu Komediowego. To wyjadacze sceny impro wyszkolą młodych, aby zagrali spontanicznie i oczywiście bez scenariusza. Ósemka uczestników - pod czujnym okiem ojców sceny impro - stworzy spektakl, w którym spotkają się pomysły widzów i wyobraźnia aktorów. Zatem dużo humoru, a co najważniejsze: nic nigdy się nie powtórzy. 

Opiekę artystyczną sprawuje siedem wspaniałych osobistości:

Michał Sufin – ojciec Klubu Komediowego, a ponadto improwizator, pisarz, scenarzysta.

Bartek Młynarski – założyciel i członek grupy Klancyk, z którą improwizuje od 14 lat. Ukończył kurs improwizacji w iO Chicago. Występował na festiwalach improwizacji m.in. w Chicago, Nowym Jorku, Paryżu. Na co dzień występuje w Klubie Komediowym w Warszawie, którego jest również współwłaścicielem.

Karolina Norkiewicz – improwizatorka i instruktorka improwizacji, współautorka spektakli „Tajemnica beletrysty, czyli ostatnia czytelnia na Imielinie” oraz „Testament Milenialsa”. Związana z Klubem Komediowym, w którym pełni także funkcję menadżerki ds. repertuaru. 

Kinga Kosik-Burzyńska – aktorka, improwizatorka, parodystka oraz instruktorka improwizacji. Ukończyła kursy improwizacji w renomowanych ośrodkach w USA: Annoyance, IO, Comedy Sportz. Od 6 lat związana z warszawskim Klubem Komediowym. Grała również na scenach w Chicago i NYC.

Mateusz Lewandowski – aktor i improwizator warszawskiego Klubu Komediowego. Autor i współautor tekstów „Taniej rewii” i „Tajemnicy beletrysty”. Współreżyserował „Stolik” wg tekstu Rafała Bryndala. Improwizacją zajmuje się od 6 lat.

Bartłomiej Magdziarz – aktor, improwizator i autor, aktualnie związany z Klubem Komediowym.

Weronika Nockowska – aktorka i improwizatorka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, laureatka pierwszej nagrody na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2010). Gra w Teatrze Współczesnym, Teatrze Polonia, a na deskach Teatru Warsawy można ją zobaczyć w „Sonacie Jesiennej” Bergmanna w reżyserii Kuby Kowalskiego. Z Klubem Komediowym związana od początku jego istnienia, występuje tam w spektaklach improwizowanych, jak i „pisanych”, m.in. w serii pt. „Fabularny przewodnik po”.

OBSADA – debiutanci: Patryk Bartoszewski, Paweł Bernadowski, Urszula Hajdukiewicz Adrianna Hanslik, Miłosz Majchrzak, Tomasz Ostach, Magdalena Prosuł, Joanna Sokołowska

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne