EN

26.05.2021, 09:06 Wersja do druku

Warszawa. Raport "Instytucje kultury w okresie pandemii"

Mazowieckie Obserwatorium Kultury opublikowało kolejny raport badawczy Mazowieckiego Instytutu Kultury o sytuacji organizacyjnej, programowej i finansowej instytucji na terenie województwa mazowieckiego. Raport "Instytucje kultury w okresie pandemii" jest dostępny bezpłatnie.

fot. mat. Mazowieckiego Instytutu Kultury

Raport powstał na podstawie badań prowadzonych przez Mazowiecki Instytut Kultury w ramach projektu Mazowieckie Obserwatorium Kultury od marca do maja 2021 roku. Dotyczy sytuacji organizacyjnej, programowej i finansowej instytucji kultury z województwa mazowieckiego po 12 marca 2020 r.

Głównym celem badania było opracowanie aktualnego opisu strategii funkcjonowania instytucji kultury z woj. mazowieckiego w okresie trwania pandemii SARS-CoV-2 i związanych z nią obostrzeń. Badania nad diagnozą sposobów działania instytucji kultury z woj. mazowieckiego w okresie pandemii stanowią kontynuacją badań realizowanych przez MIK w pierwszej fazie epidemii, których podsumowanie znajduje się w raporcie pt. „Re(animacja) kultury w okresie pandemii".

Inne raporty Mazowieckiego Instytutu Kultury dostępne są na stronie www.mazowieckieobserwatorium.pl/badania

Mazowieckie Obserwatorium Kultury to regionalny program badawczy i animacyjny Mazowieckiego Instytutu Kultury. Obejmuje z jednej strony badania podmiotów działających w kulturze - kompetencji kadr kultury, współpracy i sieciowania w działalności kulturalnej, mechanizmów i praktyk zarządzania kulturą. Interesują nas społeczności lokalne Mazowsza - ich uczestnictwo i „nieuczestnictwo” w kulturze, potrzeby mieszkańców dot. sposobów spędzania czasu wolnego, preferencje dotyczące tzw. „oferty kulturalnej”, kompetencje kulturalne niezbędne do aktywnego współuczestnictwa w poszczególnych aspektach życia społecznego i kulturalnego. Dlatego ważną częścią Obserwatorium Kultury są działania animacyjne - badania w działaniu, czy badania zaangażowane, które przeprowadzamy we współpracy z lokalnymi podmiotami kultury i społecznościami lokalnymi w poszczególnych regionach Mazowsza.

Pliki do pobrania

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne