EN

7.05.2021, 11:57 Wersja do druku

Warszawa. "Przyjazne dusze" na VOD Teatru Kwadrat - do 20 maja

Tylko do 20 maja będzie można oglądać na naszej platformie VOD pełną ciepła, przezabawną komedię "Przyjazne dusze” w reżyserii Marcina Sławińskiego - poinformowano na Facebooku warszawskiego Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego.

fot. mat. teatru

"Do urokliwego domu pod Londynem, wprowadza się młoda para, właśnie spodziewająca się dziecka. Simon - początkujący pisarz powieści kryminalnych, Mary - ciepła, dobra i kochająca dziewczyna, całkowicie oddana pasji męża. Nie wiedzą, że ich nowe rodzinne gniazdko kryje w sobie pewną tajemnicę. Cały czas bowiem dom zamieszkują tragicznie zmarli poprzedni właściciele" - czytamy o akcji spektaklu na stronie Teatru Kwadrat.

Jak wyjaśniono, "Jack i Suzie to para duchów, uwięziona między światami, i mocno ingerująca w codzienne życie nowych mieszkańców". "Z czasem okazuje się, że obie pary nie tylko wzajemnie się uzupełniają, ale i reprezentują wszystkie swoje niespełnione pragnienia. Sytuację komplikuje pojawienie się matki Mary, nieakceptującej pasji zięcia, a także Anioła Stróża, który dla wszystkich bohaterów ma zadania od samego... Szefa" - napisano.

Jak zaznaczono, "jest to opowieść o marzeniach, przemijaniu i życiu po życiu". "Konfrontuje entuzjastyczną, młodzieńczą i wręcz naiwną miłość Mary i Simona, z dojrzałym i doświadczonym, choć bynajmniej nie wyblakłym uczuciem Jacka i Suzie" - czytamy na stronie teatru.

Autorką czarnej komedii jest Angielka Pam Valentine. Przekładu sztuki dokonała Elżbieta Woźniak. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak, a kostiumy - Ewa Gdowiok.

Występują: Lucyna Malec (Susie Cameron), Grzegorz Wons (Jack Cameron), Ewa Wencel (Marta Bradshaw), Andrzej Grabarczyk (Anioł Stróż), Andrzej Nejman (Simon Willis), Ilona Chojnowska (Mary Willis) i Paweł Wawrzecki (Mark Webster).

Spektakl przeznaczony jest dla widzów 16+.

Premiera sceniczna przedstawienia odbyła się 15 marca 2008 r.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne