EN

27.01.2024, 12:32 Wersja do druku

Warszawa. Projekt Ale Młyn w MDK „Ochota” i interakcyjne spektakle dla dzieci

W 2023 roku Teatr Młyn ruszył z projektem „Ale MŁYN” kierowanym do najmłodszych, działając wspólnie z Teatrem Rampa. Obecnie partnerem projektu stał się Młodzieżowy Dom Kultury „Ochota”. W 2024 roku to właśnie tu odbędą się wyjątkowe, autorskie, interakcyjne pokazy spektakli.

Przedstawienia mają charakter interakcyjny. Dzieci biorą aktywny udział w „dzianiu się” bajki, w jej tworzeniu. Podczas spektaklu wielokrotnie są proszone przez aktorów o pomoc, dzięki czemu stają się częścią bajki. Daje im to poczucie twórczej sprawczości, niezwykle istotnej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

fot. mat. teatru

Interakcyjny spektakl dla dzieci „Chichotek i Zaśmiejka w Krainie Koron Drzew”

Pokazy: 

12 lutego, poniedziałek, godz. 9.30 i 11.30

8 kwietnia, poniedziałek, godz. 9.30 i 11.30

20 kwietnia, sobota, godz. 10.00 i 12.00

Miejsce: MDK „Ochota”, ul. Rokosowska 10, Warszawa. 

Rezerwacje: 

www: http://alemlyn.mlyn.org/kontakt/

tel.: 888 149 888

e-mail: [email protected]

Bilety w cenie 30 złotych

Chichotek, to mały ludzik, który mieszka w radosnej, leśnej krainie - Chichotowie. Pewnego dnia  bawiąc się w chowanego ze swoją przyjaciółką Kotką Zaśmiejką znajduje w trawie porzucone jajko. Bohaterowie domyślają się, że jajko musiało wypaść z jednego z gniazd znajdującego się w Krainie Koron Drzew, gdzie żyją leśne ptaki. Niestety o Krainie Koron Drzew w Chichotowie krąży straszna legenda – podobno żyją tam stwory i potwory, a rządzi nimi Królowa Sowa o przenikliwym spojrzeniu. Co jednak zrobić, skoro jajko podskakuje i tęskni za rodzicami? 

 „Chichotek i Zaśmiejka w Krainie Koron Drzew” to opowieść o próbie zrozumieniu świata drugiej istoty,  która jest odmienna od nas samych. Spektakl opowiada o ciekawości doświadczania, łagodnym przyglądaniu się, tolerancji, nie zamykaniu się na "inne" i indywidualnym doświadczaniu i analizowaniu otaczającej rzeczywistości. Walorem spektaklu jest jego interakcyjność, mali widzowie mają możliwość aktywnego uczestniczenia „w akcji” przedstawienia, nie są jedynie odbiorcami, ale również współtwórcami bajki. Tylko dzięki pomysłom dzieci, ich wyobraźni i energii, akcja przedstawienia „toczy się na przód”. Ten rodzaj uczestniczenia w spektaklu teatralnym daje kilkulatkom poczucie bezpieczeństwa oraz twórczej, teatralnej sprawczości.

Czy Chichotek z Zaśmiejką znajdą w sobie odwagę, aby wyruszyć do nieznanej Krainy Koron Drzew i jakie przygody czekają ich po drodze – przekonajcie się sami! Zapraszamy do Teatru Rampa na pokazy już od 23 września 2023 roku.

„Chichotek i Zaśmiejka w Krainie Koron Drzew” to druga część bardzo lubianego i znanego przedszkolnej publiczności spektaklu interakcyjnego pt. ”Chichotek”. Jednakże jest to oddzielna historia, na którą zapraszamy nie tylko dzieci, które widziały „Chichotka”, ale również wszystkich którzy do Chichotowa zawitają po raz pierwszy.

REALIZATORZY:

Scenariusz – Agata Kołodziejczyk, Zuzanna Fijewska-Malesza

Reżyseria – Ewa Sokół-Malesza

Występują – Agata Kołodziejczyk, Konrad Marszałek, Zuzanna Fijewska-Malesza

Muzyka – Igor Przebindowski

Scenografia – Mikołaj Malesza

Reżyseria wokalna – Agata Kołodziejczyk, Anna Serafińska

Teksty piosenek – Natalia Fijewska-Zdanowska

Program interakcji – Zuzanna Fijewska-Malesza

Redakcja – Joanna Majdańska, Natalia Fijewska-Zdanowska

Produkcja – Grażyna Kołakowska

fot. mat. teatru

Interakcyjny spektakl dla dzieci „Chichotek”

Pokazy: 

22 kwietnia, poniedziałek, godz. 9.30 i 11.30 

13 maja, poniedziałek, godz. 9.30 i 11.30

10 czerwca, poniedziałek godz. 9.30 i 11.30

Miejsce: MDK „Ochota”, ul. Rokosowska 10, Warszawa

Rezerwacje: 

www: http://alemlyn.mlyn.org/kontakt/, 

tel.: 888 149 888

e-mail: [email protected]

Bilety w cenie 30 złotych

„Chichotek” to opowieść o malutkim ludziku Chichotku, który – by ratować od złych snów swojego króla Chichota i całe królestwo Chichotów – udaje się w niebezpieczną podróż po lekarstwo znajdujące się na Górze Strachów.

„Chichotek” to historia o odwadze nie tylko do stawiania czoła niebezpieczeństwom, ale przede wszystkim o odwadze do wyrażania swoich uczuć i troski o innych. Spektakl poprzez występujących w nim bohaterów, promuje postawy prospołeczne i asertywne, przekazane w bardzo przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób.

REALIZATORZY:

Scenariusz i reżyseria: Agata Kołodziejczyk, Zuzanna Fijewska-Malesza

Konsultacja reżyserska: Ewa Malesza

Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska

Obsada: Agata Kołodziejczyk, Zuzanna Fijewska-Malesza

Muzyka: Filip Dreger

Scenografia: Mikołaj Malesza

Źródło:

Materiał nadesłany