EN
31.03.2022, 15:28 Wersja do druku

Warszawa. Projekcja spektaklu z Comédie-Française w Teatrze Polskim

26 kwietnia w Teatrze Polskim odbędzie się projekcja spektaklu „Tartuffe” Moliera w reż. Ivo van Hove'a z Comédie-Française.

Dążąc do chrześcijańskiej perfekcji, majętny Orgon przyjmuje pobożnego Tartuffe'a, by stał się duchowym przewodnikiem dla domowników. Nie mogąc oprzeć się pokusie, Tartuffe uwodzi żonę Orgona. Przyłapany, gdy wyznaje pożądanie pięknej Elmirze, jeszcze mocniej brnie w hipokryzję...

Sądziliście, że znacie Świętoszka? Reżyser, Ivo van Hove, znany widzom ze spektakli cyklu National Theatre Live, odkrywa oryginalną wersję, ocenzurowaną w 1664 roku przez ówczesnego króla, dzień po premierze. Spektakl w tej wersji był zatem wystawiany tylko raz w historii!

W 2022 roku przypada 400. rocznica urodzin mistrza komedii, Moliera. Jubileusz świętujemy prezentując komedię jego autorstwa, wystawioną w prestiżowym, cieszącym się długoletnią tradycją i estymą teatrze, w Komedii Francuskiej. Udział w tych obchodach mieć będzie Institut français de Pologne (Instytut Francuski w Polsce).

Molière "Tartuffe" reż. Ivo van Hove

Projekcja spektaklu z Comédie-Française. Napisy w języku polskim.

Wkrótce więcej informacji.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne