EN

5.08.2021, 09:59 Wersja do druku

Warszawa. Premiery w Garnizonie Sztuki

Grażyna Wolszczak chce nadrobić stracony przez pandemię czas i jak najlepiej wypromować swój nowy teatr Garnizon Sztuki. W przygotowaniu są trzy nowe spektakle, trwają więc intensywne próby.

W drugiej połowie sierpnia teatr Garnizon Sztuki proponuje widzom komedię małżeńską „Czworo do poprawki" oraz gościnny spektakl „Sex, drugs & disco polo", pozytywną opowieść o miłości nie tylko do muzyki. Szefowa placówki, Grażyna Wolszczak, zaznacza, że ma sporo zawodowych planów na kolejne miesiące, dlatego też te wakacje to dla niej czas wytężonej pracy.

- Moim zawodowym oczkiem w głowie w tej chwili jest mój teatr, Garnizon Sztuki, otwarty w pandemii, więc niezbyt szczęśliwie, ale nie tracimy nadziei, pracujemy bardzo ciężko i bardzo intensywnie nad tym, żeby na jesieni odpalić trzy
premiery, więc naprawdę jest super - mówi agencji Newseria Lifestyle Grażyna Wolszczak.

Aktorka z niecierpliwością czeka więc na sezon jesienny
i ma nadzieję, że nic nie pokrzyżuje jej planów. Podkreśla też, że cały zespół wkłada dużo pracy w przygotowanie nowych spektakli, i chciałaby, żeby widzowie mogli jak najszybciej zobaczyć efekty.

- Jeżeli nie nadejdzie czwarta fala, tfu, tfu, bo zaraz będę odpukiwać, to będzie naprawdę wspaniale, bo i gwiazdorsko, i wesoło, i refleksyjnie, i wzruszająco, i w ogóle - dodaje Grażyna Wolszczak.

Teatr Garnizon Sztuki zosatł otwarty na początku października ubiegłego roku. I choć przez kilka miesięcy w sektorze kultury panował zastój, to jego szefowa cały czas szukała alternatywnych rozwiązań i realizowała projekty online

Tytuł oryginalny

Wesoło i wzruszająco

Źródło:

Dziennik Polski nr 150

Wątki tematyczne