EN
22.10.2021, 09:35 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "The Strings, czyli sex, drugs i disco" w Garnizonie Sztuki - w czwartek

W warszawskim Garnizonie Sztuki 28 października odbędzie się premiera sztuki Macieja Kowalewskiego pt. "The Strings, czyli sex, drugs i disco" w reżyserii autora. W przedstawieniu wystąpią m.in. Wojciech Brzeziński, Michał Koterski, Krzysztof Wieszczek, Bartosz Żukowski i Piotr Borowski.

"The Strings, czyli sex, drugs i disco, komedia, która wzrusza do łez, po krajowym tournée wreszcie ląduje w stolicy. Zapraszamy na pozytywną opowieść o miłości - nie tylko do muzyki" - czytamy w informacji przesłanej PAP przez Klaudynę Desperat z Garnizonu Sztuki.

"W miejskim parku niedaleko muszli koncertowej spotykają się Ernest, Kotlet i Manuel. Ernest rozpacza, ponieważ żona wyrzuciła go z mieszkania i z życia. Kotlet za dużo pije, a na dodatek został zwolniony z zespołu chippendales, który sam założył. Manuel właśnie wyleciał z hukiem z legendarnego zespołu disco polo, Figi, który dziś koncertuje w muszli" - napisano o akcji spektaklu.

Wyjaśniono, że "załamani panowie na zakręcie życiowym postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i zakładają zespół The Strings". "Choć początkowo postanowienie wygląda jak żart, dzięki determinacji i zbiegom okoliczności Ernest, Kotlet, Manuel i nowy tancerz Lerua odnajdują przyjaźń, pokonują życiowe słabości i osiągają muzyczny sukces" - podkreślono.

"Spektakl The Strings, czyli sex drugs i disco, z całą miłością i pozytywnym przesłaniem, jest męską perspektywą czy też odpowiedzią na przemiany kulturowe, z którymi mierzą się współcześni mężczyźni i kobiety – z przymrużeniem oka, ale całkiem na poważnie" – powiedział reżyser Maciej Kowalewski, cytowany w informacji.

Tekst, reżyseria oraz teksty piosenek - Maciej Kowalewski. Scenografię zaprojektował Witold Stefaniak, a kostiumy - Pola Gomółka. Muzyka - Łukasz Lach. Choreografię opracował Krzysztof Adamski.

Występują: Wojciech Brzeziński / Maciej Kowalewski (Ernest), Michał Koterski (Kotlet), Krzysztof Wieszczek (Lerua), Bartosz Żukowski (Pan Kuba) i Piotr Borowski (Manuel).

Prapremiera "The Strings, czyli sex, drugs i disco" - 28 października o godz. 19 w Garnizonie Sztuki w Warszawie (ul. Marii Konopnickiej 6). Kolejne przedstawienia - 29-31 października.

Źródło:

PAP