EN

4.03.2021, 13:11 Wersja do druku

Warszawa. Premiera spektaklu "Przyjemność z dostawą" w Teatrze Komedia

W warszawskim Teatrze Komedia 7 marca odbędzie się premiera spektaklu "Przyjemność z dostawą" wg Dereka Benfielda w reżyserii Jerzego Bończaka. Wystąpią aktorzy: Elżbieta Romanowska, Magdalena Wójcik, Jerzy Bończak, Krzysztof Dracz, Michał Piela i Tomasz Dedek.

fot. mat. teatru

"Po długiej przerwie Teatr Komedia zaprasza swych widzów na nowe – premierowe – przedstawienie. Na deskach stołecznego teatru zagości spektakl Przyjemność z dostawą" - napisano na Facebooku teatru. "To mistrzowsko zagmatwana i nieprzyzwoicie śmieszna farsa autorstwa brytyjskiego mistrza tego gatunku, Dereka Benfielda" - dodano.

"Znakomita reżyseria Jerzego Bończaka, świętującego w tej sztuce – w podwójnej roli reżysera i aktora – swój przepiękny jubileusz 50-lecia (sic!) pracy scenicznej oraz gwiazdorska obsada spektaklu, gwarantują niepowtarzalną i niezapomnianą zabawę oraz oczywiście... przyjemność z dostawą wprost do każdego fotela w Teatrze Komedia!" - czytamy we wpisie.

Występują: Elżbieta Romanowska, Magdalena Wójcik, Jerzy Bończak, Krzysztof Dracz, Michał Piela i Tomasz Dedek.

Reżyseria - Jerzy Bończak. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak, a kostiumy - Sylwester Krupiński. Opracowanie muzyczne - Ygor Przebindowski.

"Kiedy nieprzesympatyczny pan Ferris zgadzał się zaopiekować podupadłym hotelem swojej siostry podczas jej tymczasowej nieobecności, nie przewidywał niezapowiedzianej wizyty tajemniczego dziennikarza, który prowadzi krytyczną kolumnę o hotelach w gazecie niedzielnej" - napisano na stronie Teatru.

Jak wyjaśniono, "nieprzesympatyczny pan Ferris nie przewidywał również, że przybycie recenzenta zbiegnie się z wizytą w hotelu grupy gości, którzy pełni tajemnic i niedomówień, nie chcą ujawnić swej prawdziwej tożsamości, a co więcej, woleliby się nigdy w tym przedziwnym hotelu wzajemnie nie spotkać".

"W rezultacie nieprzesympatyczny pan Ferris wpada w oszałamiający kołowrót kłamstw, wybiegów i karkołomnych podstępów, próbując ocalić i tak już bardzo wątłą reputację hotelu w oczach hotelowego recenzenta, co niewątpliwie utrudnia mu fakt, że nie wie, który z jego gości jest owym dziennikarzem-recenzentem..." - czytamy w opisie akcji.

"Jednak, zgodnie z dewizą hotelu – Przyjemność z dostawą do pokoju – nieprzesympatyczny pan Ferris zapewnia wszystkim gościom nieograniczoną dostawę szalonych emocji i nieoczekiwanych doznań bez względu na dojmujący deficyt pokojów i jeszcze bardziej dojmujące zakłopotanie i zagubienie swych gości" - napisano na stronie Teatru.

Premiera - 7 marca o godz. 18 w Teatrze Komedia w Warszawie. Kolejne przedstawienia - 8 i 9 marca br.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne