EN

9.12.2020, 08:05 Wersja do druku

Warszawa. Premiera spektaklu online "Urodzony 22 lipca" Teatru Syrena i Teatru WARSawy

W piątek 11 grudnia odbędzie się pierwsza internetowa premiera spektaklu Teatru Syrena - "Urodzony 22 lipca", czwarty spektakl z cyklu „Morderca jest wśród nas” - we współpracy z Teatrem WARSawy w ramach Społecznej Sceny Debiutów.

fot. Wojtek Kaniewski

Kto okaże się mordercą z hotelu MDM?

Syrena poszerza ofertę online. W piątek odbędzie się pierwsza internetowa premiera – pokażemy widzom czwartą odsłonę kryminalnego cyklu „Morderca jest wśród nas”.

W reżyserowanym przez Joannę Drozdę cyklu stwarzamy razem z widownią kryminalne wariacje, którym towarzyszy muzyka grana na żywo. Do tej pory widzowie nie tylko grali liczne role w spektaklach, ale również decydowali o zakończeniu każdego z pokazów. Aktorzy odgrywali ten finał, który zwyciężył w głosowaniu. Nasze kryminalne zagadki osadzamy w historii Warszawy. Scenografię, kostiumy i rekwizyty reżyserka cyklu odnajduje w magazynach Syreny, dając im drugie sceniczne życie. Premiera pierwszych trzech części „Mordercy...” odbyła się w dawnej teatralnej stolarni.

Przedstawienie „Urodzony 22 lipca”, czwarta odsłona serii, ma nieco zmienioną formę. Tym razem spektakl powstał w działającym w teatrze Bistro Syrena, a jego piątkowa premiera – z powodu ograniczeń związanych z pandemią – odbędzie się online. Widownia po raz pierwszy może kupić bilety na internetowy pokaz naszego teatru. Każda z odsłon cyklu „Morderca jest wśród nas” to osobna, zamknięta całość. Tym razem przeniesiemy się do roku 1955, a akcja rozegra się 21 lipca – w przededniu uroczystego otwarcia Pałacu Kultury i Nauki oraz Stadionu Dziesięciolecia. Twórcy spektaklu czerpią z prawdziwych wydarzeń i historycznych postaci. Ważne role w kryminalnej intrydze odegrają premier Józef Cyrankiewicz i jego żona, aktorka Nina Andrycz. Więcej o fabule naszej najnowszej produkcji mogą Państwo przeczytać tutaj: teatrsyrena.pl.

Bilety na pokaz spektaklu „Urodzony 22 lipca” w cenie 10 zł na premierę (piątek 11.12 o godz. 19) oraz pokazy popremierowe (sobota i niedziela 12 i 13.12 od godz. 10 do końca dnia) można kupić za pośrednictwem strony www.teatrsyrena.pl/index/syrena-online.html. Prosimy o informację, czy są Państwo zainteresowani darmowym dostępem prasowym i recenzenckim.

Kiedy widzowie będą mogli wrócić na swoje miejsca w teatrze, zagramy „Urodzonego 22 lipca” na żywo, a spektakl wejdzie do repertuaru Syreny. Przedstawienie powstało w ramach projektu Społeczna Scena Debiutów realizowanego przez Teatr WARSawy przy wsparciu finansowym m.st. Warszawy. Z WARSawą współpracowaliśmy także przy produkcji drugiej odsłony morderczego cyklu pt. „069, zgłoś się!”.

Do tej pory Syrena za darmo udostępniała w sieci m.in. musicalowe mini-koncerty, programy o historii musicalu czy audiobooki nagrane przez naszych aktorów. Kolejnym internetowym projektem teatru jest płatna platforma Syrena VOD. Na początku przyszłego roku pokażemy tam musical „Kapitan Żbik i żółty saturator” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne