EN

23.11.2020, 14:47 Wersja do druku

Warszawa. Premiera online "Ananke" z Teatru Akt

Rejestracja premiery spektaklu "Ananke" dostępna będzie na kanale YouTube w dniach 28-30 listopada w rocznicę wybuchu powstania listopadowego. Link do obejrzenia spektaklu będzie podany przed premierą na stronie Teatru Akt i profilu FB.

mat. teatru

"Ananke" to statyczny dramat oczekiwania inspirowany utworem Stanisława Wyspiańskiego "Warszawianka". Nawiązuje do popularnego motywu pożegnania ukochanego idącego na bój, niosąc w sobie także znaczenia metaforyczne i ikoniczne dotyczące wolności, miłości, pamięci historycznej.

W dramacie losu, przeznaczenia "Ananke" przeplatają się dwie przeciwstawne tonacje niosące ze sobą radość, jak i śmierć, towarzyszące postaciom noszącym piętno halucynacji, wizji i fantasmagorii.

W tym nastrojowym teatrze wizualno-muzycznym, poza słowami rozegra się dramat losu na dwóch płaszczyznach: poszczególnych jednostek i zbiorowy dramat całego narodu.

To ryt przejścia z przeszłości do dnia dzisiejszego, rana, z której popłynie nowe życie.

Odwołanie do powstania listopadowego przez pryzmat Wyspiańskiego w miejscu jednej z najważniejszych bitew stanowić będzie unikatowe połączenie rzeczywistości historycznej i współczesnej.

Spektakl "Ananke" powstał dzięki współpracy Marka Kowalskiego z Teatru Akt, Anny Ługowskiej ze Sztuki Ciała i kompozytora Roberta Jędrzejewskiego.

Zapis premiery spektaklu dostępny będzie na kanale YouTube 28 listopada godz. 19.00 do 30.11 godz. 23.00

Link do obejrzenia spektaklu podamy przed premierą.

Wstęp wolny, miło będzie jak wesprzecie zbieranie funduszy na utrzymanie siedziby Teatru Akt na zrzutka.pl.

Premiera 29 listopada, Teatr Akt, Warszawa, ul. Łaziebna 9

Spektakl współfinansuje m.st. Warszawa.


On jeszcze we mnie żyw,

jeszcze go widzę, — przed sobą, przy sobie, —

jak się żegna, żyw jeszcze, żyw jeszcze...

S. Wyspiański, "Warszawianka"

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne