EN
27.06.2022, 08:16 Wersja do druku

Warszawa. Premiera „Osiemnastki” w Teatrze Rampa - we wtorek

Na Scenie Kameralnej Teatru Rampa na warszawskim Targówku 28 czerwca odbędzie się premiera spektaklu „Osiemnastka” w reż. Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej - poinformowała PAP Maja Śmigielska z Teatru Rampa.

fot. mat. teatru

"Osiemnastka" to kameralny komediodramat psychologiczny, balansujący na skraju społecznej satyry i teatru absurdu, z domieszką kryminału, horroru i slapsticku.

"Trzy rodziny urządzają wspólnie 18. urodziny swoich dzieci. Rodzice wynajmują po znajomości duży dom na skraju lasu, w zamian jednak deklarują, że będą pilnować przebiegu imprezy" - napisano o akcji spektaklu. "Kiedy jeden z ojców schodzi na dół do bawialni, okazuje się, że młodzież… zniknęła. Co się stało? Czy młodzi ludzie mieli jakiś alternatywny, tajemniczy plan?" - czytamy w zapowiedzi.

Jak wyjaśniono, "zniknięcie gości to dopiero początek ciągu niewytłumaczalnych zdarzeń – zabawnych i przerażających sytuacji, balansujących na skraju rzeczywistości i surrealistycznego snu, zdarzeń, które konfrontują bohaterów z ich własnymi demonami". "Tytułowa Osiemnastka zamienia się w wyjątkowy egzamin dojrzałości niedojrzałych reprezentantów pokolenia w wieku średnim – pokolenia rozmaitych lęków i obsesji, uzależnień, nerwic i toksycznych relacji" - napisano.

Twórcy przedstawienia zwracają uwagę, że w tle problemów rodziców pojawia się wchodzące w dorosłość nowe pokolenie postmillenialsów.

Scenariusz i reżyseria - Natalia Fijewska-Zdanowska. Muzykę skomponował Ygor Przebindowski. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Marianna Lisiecka-Syska. Za reżyserię światła odpowiada Daniel Sanjuan Ciepielewski.

Występują: Jarosław Boberek, Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk, Dominika Łakomska i Paweł Pabisiak.

Scenariusz przedstawienia powstał w ramach stypendium Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Premiera - 28 czerwca o godz. 19 na Scenie Kameralnej Teatru Rampa w Warszawie. Kolejne przedstawienia - 29 i 30 czerwca.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne