EN

17.09.2021, 08:59 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "4000 dni" w Teatrze Kwadrat

25 września w Teatrze Kwadrat odbędzie się premiera "4000 dni" w reżyserii Wojciecha Malajkata.

fot. mat. teatru

Szczera opowieść o trudnej, nierzadko zaborczej miłości, akceptacji i poszukiwaniu własnej drogi w reżyserii Wojciecha Malajkata. Autorem sztuki jest brytyjski dramaturg Peter Quilter, znany z takich hitów jak „Na końcu tęczy” czy „Boska!”. Tym razem w celny sposób portretuje on emocjonalny trójkąt pomiędzy młodym zagubionym artystą, zmagającym się z utratą pamięci, jego twardo stąpającym po ziemi partnerem i wymagającą matką. Niezwykłą energię  na scenie tworzą aktorzy: Ewa Wencel, Andrzej Nejman oraz Patryk Pietrzak.  

Bilety na teatrkwadrat.pl

Kiedy Michael budzi się ze śpiączki, okazuje się, że nie pamięta ostatnich jedenastu lat życia. Nie ma pojęcia, kim jest mężczyzna podający się za jego życiowego partnera, nie rozumie, dlaczego przestał malować. 

Paul walczy usilnie, by przywrócić pamięć ukochanemu. Carol jest pewna, że to właśnie Paul zmarnował talent malarski jej syna, a to, że Michael wymazał z pamięci te jedenaście lat, czyli dokładnie 4000 dni ich związku nie jest przypadkiem.

Podczas gdy „wredna” matka i „obcy” kochanek walczą o jego względy, Michael próbuje zrozumieć kim jest. Szukając twórczego impulsu do życia postanawia, nie pytając nikogo o zgodę, namalować mural na ścianie sali szpitalnej. Dzieło to staje się jednocześnie wyrazem straty, nadziei i wielkiego pragnienia, by stać się na powrót artystą, którym był jedenaście lat temu, a którego w sobie zatracił. 

Światowa premiera „4000 dni” odbyła się w 2016 roku na londyńskim West Endzie, wzbudzając niezwykle entuzjastyczne opinie wśród krytyków.  

Źródło:

Materiał nadesłany