Logo
29.04.2009 Wersja do druku

Warszawa. Polska prapremiera "Rozmów w parku"

Dzięki Romualdowi Szejdowi, który od lat pokazuje w swoim Teatrze Scena Prezentacje francuskie sztuki, odbędzie się polska prapremiera "Rozmów w parku".

Obyczajowa opowieść o pięciorgu znajomych, którzy spotykają się w paryskim parku. Mijają kolejne pory roku, a oni dyskutują, spierają się, rozmawiają o sprawach poważnych i błahych. Jest wśród nich Suzanne, starsza samotna pani, która obdarzając wszystkich dookoła ciepłymi, matczynymi uczuciami, rekompensuje sobie brak własnej rodziny. Jeanne, młoda matka po rozwodzie, wszystkie emocje chowa za maską agresji i niedostępności. Antoine jest nowy w okolicy, dopiero się sprowadził do dzielnicy. Poza tym właśnie rzucił pracę. Cechą charakterystyczną Philippe'a jest pewność siebie granicząca z butą. Ma żonę i dzieci, ale nie przeszkadza mu to szukać nowych miłości. Wśród tej plątaniny charakterów, przyjacielskich i towarzyskich manewrów swoje miejsce usiłuje znaleźć studentka Violette... "Rozmowy w parku" to dramaturgiczny debiut Brigitte Buc, absolwentki szkoły teatralnej w Rouen i literatury współczesnej na uniwersytecie Jussieu w P

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pogawędki paryżan

Źródło:

Materiał nadesłany

Rzeczpospolita online

Autor:

Julia Rzemek

Data:

29.04.2009

Realizacje repertuarowe