Dzięki Romualdowi Szejdowi, który od lat pokazuje w swoim Teatrze Scena Prezentacje francuskie sztuki, odbędzie się polska prapremiera "Rozmów w parku".
Obyczajowa opowieść o pięciorgu znajomych, którzy spotykają się w paryskim parku. Mijają kolejne pory roku, a oni dyskutują, spierają się, rozmawiają o sprawach poważnych i błahych. Jest wśród nich Suzanne, starsza samotna pani, która obdarzając wszystkich dookoła ciepłymi, matczynymi uczuciami, rekompensuje sobie brak własnej rodziny. Jeanne, młoda matka po rozwodzie, wszystkie emocje chowa za maską agresji i niedostępności. Antoine jest nowy w okolicy, dopiero się sprowadził do dzielnicy. Poza tym właśnie rzucił pracę. Cechą charakterystyczną Philippe'a jest pewność siebie granicząca z butą. Ma żonę i dzieci, ale nie przeszkadza mu to szukać nowych miłości. Wśród tej plątaniny charakterów, przyjacielskich i towarzyskich manewrów swoje miejsce usiłuje znaleźć studentka Violette... "Rozmowy w parku" to dramaturgiczny debiut Brigitte Buc, absolwentki szkoły teatralnej w Rouen i literatury współczesnej na uniwersytecie Jussieu w P