EN

10.06.2021, 10:38 Wersja do druku

Warszawa. Pokazy finałowe Art Generacji

Dwa różne pokazy finałowe VI edycji projektu edukacji kulturalnej Art Generacje 2021 to próba zmierzenia się z pandemiczno-hybrydową rzeczywistością, w której obecnie żyjemy, a jednocześnie zachwyt nad tym, że każdy z nas czasem śni, czasem doznaje olśnień, spotyka się z cieniem i tańczy pomiędzy uważnością a niewidzeniem. Teatr Zaangażowany Społecznie znów w grze.

fot. mat. organizatora

Twórczynie i Twórcy tegorocznych pokazów mierzą się z tematami, które eksplorowali przez kilka tygodni. W pierwszym, tym na żywo, 8 kobiet, zainspirowanych mądrościami zwierząt mocy, bada ukryte sfery człowieka - zwierzęcość, połączenie z naturą, moc widzenia „więcej i bardziej”, ale też Cień, obecny w każdym z nas. Czy jestem wystarczająca? - zadaje pytanie jedna z nich. Odpowiedzi będziemy szukać na spektaklu 15.06. o godz. 19.00 w Sinfonii Varsovii. Dialog grupy pracującej online, tworzącej własne bajki, badającej sny, pozwolił na dotarcie do spontanicznej, twórczej części nas samych a jednocześnie - umożliwił głębszy namysł nad treściami, które nasze sny przynoszą. „Czym jest śnienie? Lśnieniem? Olśnieniem? O czym jest moja opowieść? A jaka jest Twoja bajka?”- pytają wraz z uczestnikami prowadzące grupę - Aldona Żejmo-Kudelska i Maria Depta. Te i inne pytania będą zadawać (i poszukiwać na nie odpowiedzi), w trakcie interaktywnego pokazu 16.06. o godz. 19.00 na platformie zoom.

Tegoroczne pokazy to także próba zmierzenia się z przekonaniami na temat możliwych form ludzkiego kontaktu: „Moja grupa bardzo chciała spotykać się na żywo. To, że próby rozpoczęły się na zoomie a dopiero po paru tygodniach weszliśmy w obecność fizyczną na sali dało nam dużo odkryć, co to znaczy być blisko samych siebie” - mówi Adam Gąsecki, z Fundacji Drama Way, będącej organizatorem projektu. Dialog grupy pracującej na zoomie pokazał nam, że bliskość i zaufanie można zbudować w każdej przestrzeni, również wirtualnej” - dodaje Żejmo-Kudelska, Prezeska Fundacji. Dwie formy, różni uczestniczy, a w centrum Człowiek. Zapraszamy na oba pokazy!

fot. mat. organizatora

VI Edycja Art Generacje 2021

Opieka merytoryczna, prowadzenie grup i reżyseria: Aldona Żejmo-Kudelska, Adam Gąsecki, Maria Depta

Oprawa muzyczna: Katarzyna Żytomirska, Piotr Pardela

Oprawa oświetleniowa spektaklu: Jolanta Sikorska

Plakat/grafika: Aleksandra Cieślak

Koordynacja projektu: Katarzyna Błachiewicz-Koryga

Wydarzenie na Facebooku dostępne jest TUTAJ

Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury działa od 2011 r. Pod jej skrzydłami powstają niekomercyjne projekty, w których drama i teatr służą aktywizacji, pogłębieniu uczestnictwa w kulturze oraz inspirowaniu zachowań twórczych. Ubiegłoroczna edycja Art Generacji, jej flagowego projektu, zdobyła 2. miejsce 11 Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej w kategorii organizacji pozarządowych.

***

Interaktywne pokazy finałowe dwóch grup VI edycji projektu Art Generacje 2020-2022

15 czerwca (wtorek), godz. 19.00, „Tańczące z Cieniami (Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272)

16 czerwca, (środa), godz. 19.00, „O-L-śnienie” (platforma zoom)

ZAPISY NA OBA WYDARZENIA: [email protected]

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne