EN

18.05.2021, 10:07 Wersja do druku

Warszawa. Pokaz "Pinokia" w reż. Michała Derlatki w Teatrze Baj

Jeszcze kilka dni temu planowaliśmy wystawienie tego spektaklu online. W związku z przyspieszeniem otwarcia instytucji kultury informujemy, że spotkanie z bohaterami spektaklu "Pinokio" w reż. Michała Derlatki odbędzie się 22 maja w Teatrze Baj - napisano na Fb stołecznego teatru.

fot. Albert Roca Macià

"Kim jest tak naprawdę Pinokio? Marionetką? Chłopcem z drewna, który kłamie i rośnie mu od tego nos? A może zwykłym dzieckiem ciekawym świata, zainteresowanym każdą nową przygodą, w której po dziecięcemu zatraca się bez pamięci?" - napisano na stronie Teatru Baj.

Przypomniano, że jest to "widowisko podwórkowe, oparte na umowności, zdolne zadziać się w każdej przestrzeni, w której znajdą się chętni do przyjęcia TEATRU widzowie". "Będzie hucznie, muzycznie, teatralnie i z rozmachem. A wszystko po to, żeby mocnym głosem bronić kruchej wrażliwości dzieci oraz ich prawa do szczerej ciekawości świata" - zapowiedziano.

Tłumaczenia utworu Carla Collodiego dokonała Zofia Jachimecka. Autorem adaptacji i reżyserem jest Michał Derlatka. Scenografię zaprojektował Michał Dracz. Muzykę skomponowała Joanna Sówka-Sowińska.

Występują: Elżbieta Bieda, Malwina Czekaj, Marta Gryko-Sokołowska, Hanna Kinder-Kiss, Aneta Płuszka, Andrzej Bocian, Marcin Marcinowicz, Piotr Michalski, Robert Płuszka i Marek Zimakiewicz.

Przedstawienie dla widzów od lat 4.

Pokaz "Pinokia" - 22 maja o godz. 11 w Teatrze Baj w Warszawie (ul. Jagiellońska 28). Kolejne przedstawienie - 23 maja br.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne