27.07.2020, 16:54 Wersja do druku

Warszawa. Piotr Grabowski wyreżyseruje "Seksmisję" na Scenie Relax

Do tej pory znaliśmy go od aktorskiej strony. Teraz Piotr Grabowski (52 I.) dostał szansę zmierzenia się z reżyserskim wyzwaniem. Prestiż jest tym większy, że na deski teatru przeniesie kultową polską komedię filmową.

Beata Kawka (53 l.) to wizjonerka, która ma bogatą wyobraźnię i odwagę tworzenia, ale  ugruntowaną w doświadczeniu zawodowym. Ostatnio stanęła na czele rady programowej nowo otwartej Sceny Relax w Warszawie i od razu złapała byka za rogi! Zaproponowała Piotrowi Grabowskiemu, by pochylił się nad adaptacją sceniczną kultowej „Seksmisji" Juliusza Machulskiego (65 l.) i wyreżyserował spektakl! Premiera zapowiadana jest na 2 stycznia 2021 roku, a niebawem zaczną się przesłuchania do głównych ról.

Piotr Grabowski z kolei zaprosił do współpracy swoją córkę, Aleksandrę (25 l.), która zajmie się scenografią i kostiumami do spektaklu. Choć Ola próbowała swoich sił w serialach takich jak „Belfer", „Julia" czy „Druga szansa", to jest absolwentką kierunku scenografia Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Własną realizacją zadebiutowała w 2018 roku w krakowskim Teatrze Bagatela. Pracowała na scenach w Poznaniu, Opolu, Gdyni i Wrocławiu. Teraz przyszedł czas na Warszawę.

- To przejaw niezwykłej odwagi i szaleństwa Beaty Kawki, że powierzyła mi tę misję. Zbladłem w pierwszej chwili, ale już ochłonąłem i mam nawet lekkie rumieńce. Wydawało mi się to niemożliwe, by tak kultowy film przenieść na scenę, ale im dłużej o tym myślę, wiem, że jest to możliwe. Cieszę się, że spotkam się po raz pierwszy w pracy z moją córką, która jest scenografem i zrobi scenografię i kostiumy do „Seksmisji". Jest szalenie utalentowana i zbiera doskonałe recenzje za swoje prace, więc to dodatkowy smaczek dla mnie w tej produkcji - opowiada Piotr Grabowski.

Tytuł oryginalny

Piotr Grabowski. Został reżyserem

Źródło:

Program TV

nr 32