EN

19.01.2022, 09:31 Wersja do druku

Warszawa. Ordo Iuris kontra Teatr Powszechny

Instytut Ordo Iuris zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa obrazy uczuć religijnych i znieważenia grupy ludności z powodu jej przynależności wyznaniowej. Chodzi o spektakl w Teatrze Powszechnym „Radio Mariia”. Pisze Jacek Cieślak w Rzeczpospolitej.

fot. Magda Hueckel

Jak poinformował Filip Bator, koordynator ds. komunikacji medialnej, Instytut Ordo Iuris przygotowuje zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. „Dotyczy ono możliwości popełnienia przestępstw z art. 196 i 257 Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych oraz znieważenia grupy ludności ze względu na jej przynależność wyznaniową”.

„Spektakl „Radio Mariia” w reżyserii Rozy Sarkisian przedstawia Polskę, w której Kościół katolicki został zniszczony, świątynie zamieniono w lokale rozrywkowe, a wierni są represjonowani przez organy ścigania.

W przedstawieniu pojawia się scena, gdzie do pojemnika na śmieci wyrzucane są krzyże, święte obrazy, portrety papieża i figura Chrystusa” – stwierdziła adwokatka Magdalena Majkowska.

Tytuł oryginalny

Ordo Iuris kontra Teatr Powszechny

Źródło:

„Rzeczpospolita” online

Link do źródła

Autor:

Jacek Cieślak

Data publikacji oryginału:

18.01.2022 16:10

Wątki tematyczne