EN

16.09.2021, 17:34 Wersja do druku

Warszawa. Początek sezonu w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

proj. Andrzej Pągowski

24 września / 24 Sep. Norwidowskie Theatrum Mundi

Nowe aranżacje utworów muzyki rozrywkowej, napisanych do tekstów Norwida, w wykonaniu gwiazd sceny operowej (Małgorzata Walewska, Olga Pasiecznik, Szymon Mechliński, Maciej Kwaśnikowski i Łukasz Goliński) oraz poezja i proza w interpretacji aktorów Teatru Narodowego (Danuta Stenka, Jan Englert, Jerzy Radziwiłowicz oraz Piotr Kramer) – tak prezentuje się program przygotowany z okazji 200-lecia urodzin polskiego romantycznego wieszcza – Cypriana Kamila Norwida. Współorganizatorem wydarzenia jest Teatr Narodowy w Warszawie.

18-19 września Carmina Burana (Mgnienie oka)

W ramach projektu BMW Art Club. Przyszłość to sztuka powstało niezwykłe widowisko muzyczne Carmina Burana (Mgnienie oka) w opracowaniu wizualnym Borisa Kudlički. Orkiestrę i Chór Teatru Wielkiego - Opery Narodowej poprowadzi Lorenzo Passerini. Ideą BMW Art Club jest współpraca z wiodącymi instytucjami oraz twórcami kultury w misji kreowania wydarzeń, w których sztuka spotyka się z nowymi technologiami i refleksją nad przyszłością.

23-26 września Szalone Dni Muzyki – weekend z Beethovenem

11. edycji Szalonych Dni Muzyki patronuje postać Ludwiga van Beethovena, którego 250. rocznicę urodzin obchodziliśmy w zeszłym roku. Festiwal wypełni repertuar orkiestrowy i kameralny kompozytora oraz utwory inspirowane jego twórczością. Usłyszymy arcydzieła Beethovena w mistrzowskich interpretacjach i nietypowych aranżacjach. Obok kilku koncertów, podczas których Sinfonia Varsovia zaprezentuje się w pełnym, symfonicznym składzie, duża cześć festiwalowego programu przeznaczona została na zespoły kameralne.

Od 30 września Korsarz – orientalny i poetycki balet Manuela Legris

Pełne perypetii i niezwykłych przygód dzieje miłości Conrada i Medory, opisane przez George’a Byrona w orientalnej powieści poetyckiej Korsarz (1814), stały się kanwą licznych baletowych adaptacji. Francuski choreograf Manuel Legris, dyrektor Wiener Staatsballett, kilka lat temu przedstawił autorską, odnowioną wersję baletu. Spektakle już od 30 września.

Podcast Plac Teatralny 1

Dostępny już jest najnowszy odcinek podcastu – Plac Teatralny 1. Dziennikarz Cezary Łasiczka rozmawia z Waldemarem Dąbrowskim, dyrektorem Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, o planach repertuarowych na sezon 2021/22 oraz o tym, jak minął poprzedni.

A w środę 22 września premiera kolejnego odcinka, poświęconego zbliżającemu się niezwykłemu wydarzeniu Norwidowskie Theatrum Mundi, przygotowanego z okazji 200-lecia urodzin Cypriana Kamila Norwida. O pomyśle na upamiętnienie wieszcza w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej opowie Ewa Rucińska, reżyserka i współautorka koncepcji.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne