EN

7.09.2021, 14:12 Wersja do druku

Warszawa. Nowy sezon w Teatrze Polskim

Na rozpoczęcie sezonu Teatr Polski zaprasza na piękne i widowiskowe „Podróże Guliwera” w reżyserii Jarosława Kiliana.

fot. Marta Ankiersztejn

Ten rodzinny spektakl to prawdziwe wyzwanie dla teatru… Jak zrobić morską burzę na scenie? Jak pokazać w teatrze Liliputy, które gadają z Guliwerem spacerując mu po nosie? Jak przedstawić olbrzymy, wobec których Guliwer jest mały jak najmniejszy palec? Jak sprawić by wielki orzeł, porwał Guliwera i wrzucił go do morza? Przyjdźcie i przekonajcie się!

Spektakl dla starszych dzieci i tych którzy są dziećmi podszyci.

Mamy prezent - BILET DLA DZIECKA do lat 8 za 1 ZŁ* na „Podróże Guliwera” 11 i 12 września - dostępny w Kasie Głównej Teatru.

www.teatrpolski.waw.pl/pl/spektakle/spektakle_w_repertuarze/?id_act=474

*szczegóły promocji w regulaminie

***

W Roku Norwidowskim, w 200. rocznicę urodzin artysty, czytamy twórczość Cypriana Kamila Norwida na nowo. A jego „słowo jest ogień”. 23 września zapraszamy na spektakl „Słowo jest ogień” w reżyserii Szymona Kuśmidera.

W scenariuszu autorstwa Janusza Majcherka wykorzystano teksty Cypriana Kamila Norwida oraz Konstantego Gaszyńskiego, Juliusza W. Gomulickiego, Andrzeja Edwarda Koźmiana, Kajetana Koźmiana, Zygmunta Krasińskiego, Teofila Lenartowicza, Władysława Mickiewicza, Czesława Miłosza, Marcelego Motty’ego, Aleksandra Niewiarowskiego, Jana Rosena, Zbigniewa Sudolskiego, Józefa Tokarzewicza, Antoniego Zaleskiego.

„To nie jest okolicznościowy spektakl wystawiony tylko z okazji Roku Norwida, ale poważny głos o polskiej niedoczynności intelektualnej". (z recenzji Tomasza Miłkowskiego)

www.teatrpolski.waw.pl/pl/spektakle/spektakle_w_repertuarze/?id_act=880

***

VIII edycja Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu „Chcecie bajki…?”

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie pod hasłem „Chcecie bajki…?”

Zainteresowanie, z jakim spotyka się zawsze Festiwal Teatrów Młodzieżowych utwierdza nas w przekonaniu, że teatr jest dla Was nie tylko rozrywką, nie tylko sposobem spędzania wolnego czasu, ale też pomysłem na życie i poszukiwaniem dróg opowiedzenia innym o sobie. W twórczości autorów, którzy byli bohaterami poprzednich edycji znaleźliście doskonały materiał do pracy zespołowej. Mamy nadzieję, że tym razem też tak będzie!

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Pana Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Pana Andrzeja Seweryna – Dyrektora Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Zapraszamy osoby w wieku 12-20 lat do nadsyłania spektakli (w tym monodramów).

NAGRODA GŁÓWNA: występ na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Warszawie

Czas trwania spektaklu: do 30 min

Termin nadsyłania nagranych spektakli: do 30 września

Więcej informacji: www.teatrpolski.waw.pl/pl/aktualnosci/z_zycia_teatru/?id_act=2716

Warsztaty online do VIII Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu „Chcecie bajki?”

Zapraszamy 7, 8 i 9 września 2021 zarówno uczniów, uczennice, nauczycieli, nauczycielki jak i instruktorów i instruktorki - wszystkich zainteresowanych poszczególnymi warsztatami, którzy chcą zgłosić się ze spektaklem do tegorocznej edycji VIII Festiwalu Teatrów Młodzieżowych. Warsztaty są bezpłatne.

Szczegółowe informacje: www.teatrpolski.waw.pl/pl/aktualnosci/z_zycia_teatru/?id_act=2723

***

Od 18 września rozpoczynamy nowy sezon Poranków Filozoficznych, czyli cykl spotkań edukacyjnych, realizowanych od 2014 roku wspólnie z Pracownią Filozoficzną EUREKA, mający na celu zachęcenie dziecka do kreatywnego myślenia. Uczestnicy warsztatów dyskutują na zadane tematy ucząc się werbalizowania myśli, argumentowania swojego zdania i reagowania na wypowiedź rozmówcy. Prowadzącym zajęcia filozofkom towarzyszą aktorzy Teatru Polskiego, którzy prezentują fragmenty książek stanowiące przyczynek do dyskusji.

Podczas Poranków Filozoficznych w tym sezonie jak zawsze będziemy filozofować i dyskutować odnosząc się bezpośrednio do okoliczności, w których przyszło nam żyć.

Będziemy wyrażać własne opinie i słuchać swych rozmówców w atmosferze szacunku i próby wzajemnego zrozumienia.

Temat pierwszego spotkania: „Dobra rozmowa, czyli o otwartości na drugiego”.

Warsztaty odbywają się w trzech grupach: 6-8 lat, 9-10 lat i 11-15 lat.

Szczegóły: www.teatrpolski.waw.pl/pl/cykle_i_wydarzenia/cykle/?id_act=886

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież.

***

We wrześniu rozpoczynamy próby do listopadowej premiery „Wiśniowego sadu” w reżyserii Krystyny Jandy.

„Wiśniowy sad” to jedna z najlepszych sztuk Czechowa. „Wiśniowy sad”, a nie „sad wiśniowy”, jak podkreślał autor, bardzo zadowolony z tej dyskretnej gry słów.

Sad wiśniowy to część gospodarstwa zazwyczaj przynosząca dochód. Ale „wiśniowy sad” rodziny Raniewskich nie przynosi już zysków, zdziczał i rzadko rodzi owoce, których i tak nikt nie kupuje. Ten sad-symbol rośnie, by dawać właścicielom przekonanie, że choć część tego, co stworzyli trwa i nadal ma się dobrze.

Tymczasem świat się zmienia, a los starych drzew splata się z losami ludzi.

***

Pamiętajcie o naszych promocjach:

* Bilety dla studenta 15 zł

* Promocja 120 po 20 w każdym miesiącu

* Poniedziałki dla Seniora

* Promocje na bilety dla dzieci

Zapraszamy na naszą stronę internetową: teatrpolski.waw.pl

Źródło:

Materiał nadesłany