Dostępny jest już repertuar na wrzesień i październik w Teatrze Collegium Nobilium. W październiku odbędą się aż dwie premiery.
Wrzesień rozpoczniemy budzącym wiele emocji spektaklem „Zbombardowani” w reżyserii Ewy Platt.
„Bohaterowie Zbombardowanych to ludzie wykluczeni z wielkich konfliktów społecznych i zbrojnych, którzy konfrontują się z rozczarowującym odpadkiem jakiejś choroby. To rzeczywistość, w której człowiek zabawia się własnymi słabościami, na chwilę tworząc iluzję sprawczości”.
Gramy: 5 września
(6 września widoczny w repertuarze jest zarezerwowany dla widzów Showcase’u Nowego Teatru, w ramach którego odbywa się pokaz)
Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/zbombardowani/
Powraca świetnie przyjęty egzamin „Zbyt nisko by spadać” w reżyserii Natalii Kujawy, z tekstami i muzyką Justyny „Jucho” Chowaniak. W ostatnim secie bilety rozeszły się w dwa dni, nie należy zatem czekać zbyt długo z rezerwacją miejsc.
„Miałam zaszczyt oglądać próbę generalną spektaklu. Przepłakałam cały. Calutki. Ze wzruszenia, poruszenia, ze śmiechu. Młodzi aktorzy odwekowali drugie dno, a może i trzecie, a ja czułam, jakby ktoś prześwietlił moje najskrytsze zakątki i na nowo o nich opowiedział, w najbardziej poruszający i zrozumiały dla mojej duszy sposób”.
Justyna „Jucho” Chowaniak
Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/zbyt-nisko-by-spadac/
Gramy: 26, 27, 28 września
Październik zaczniemy premierą dyplomu studenta reżyserii – Marcina Starosty, pt. „GODZINA WIDM”. Spektakl powstaje we współpracy z Dzielnicą Śródmieście m.st. Warszawy. Twórcy zmierzą się z widmami Powstania Warszawskiego:
O czym mówi nam powstanie warszawskie? Czyje tragedie kryje? Czym jest pamięć o nim? Czy znamy prawdę o tym, czym powstanie było? A może niczego nie możemy być wobec tak wielkich wydarzeń historycznych pewni?
Marcin Starosta zaprosił do współpracy studentki i studentów oraz absolwentki i absolwentów Akademii Teatralnej, a także jednego ze świadków Powstania, który był w 1944 roku małym chłopcem – Jacka Fedorowicza.
Efekty tej współpracy będzie można ocenić już na początku października. Na wszystkie spektakle (poza premierą) jest WSTĘP WOLNY, wystarczy skontaktować się z kasą Teatru mailowo lub telefonicznie i zarezerwować miejsce.
Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/godzina-widm-czyli-spotkanie-z-duchami-powstania-warszawskiego/
Premiera: 3 października
Gramy: 1, 2 października (pokazy przedpremierowe), 4, 5, 8, 9, 10, 11 października
Także w październiku odbędzie się pierwsza premiera dyplomu kierunku aktorstwo, specjalność – aktorstwo dramatyczne. Na widownię zaprosi Państwa Agata Duda-Gracz wraz z szóstką studentów IV-ego roku. „Ojciec” to spektakl, w którym tytułowy bohater za pomocą nadludzkich sił i w drastyczny sposób tworzy dzieło idealne – krucyfiks wiszący w kościele Najświętszej Marii Panny w Gdańsku.
Agata Duda-Gracz sięga po trudny i gęsty znaczeniowo utwór austriackiego pisarza, aby poruszyć problem człowieka – twórcy. Twórcy, który w trakcie tworzenia utożsamia siebie z bogiem, a swój proces artystyczny – z boskim aktem.
Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/ojciec/
Premiera: 25 października
Gramy: 26, 27, 29, 30 października
Zagramy również „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Publiczność bardzo pozytywnie przyjęła ten tytuł w zeszłym sezonie i liczymy na nią również w secie październikowym.
Nie wierzę w silne charaktery zmieniające świat – mówi Petr Zelenka i pewnie dlatego bohaterami swojej tragikomedii czyni ludzi nieporadnych, opuszczonych, niezrozumianych, samotnych, którzy uwikłani są w absurdalne sytuacje, dziwactwa, natręctwa i fobie. Groteskowy rys postaci wydaje się jednak pozorny. W głębi bohaterowie przeżywają dramat samotności i niepowodzeń w desperackim poszukiwaniu miłości i zrozumienia. Walczą o przetrwanie w rzeczywistości niezrealizowanych pragnień, ambicji, uczuć i toksycznych relacji.
Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/opowiesci-o-zwyczajnym-szalenstwie-2/
Gramy: 29, 30 października
Zachęcamy do śledzenia naszego repertuaru:
https://tcn.at.edu.pl/repertuar-teatru/
Kasa Teatru nie jest jeszcze czynna stacjonarnie, ale bilety na spektakle można kupić online.
Godziny otwarcia Kasy Teatru:
Do 18 sierpnia kontakt mailowy lub telefoniczny.
Od 19 sierpnia:
pon. – kasa zamknięta
wt. – pt.: 15.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
sob.: 15.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
Więcej informacji na stronie tcn.at.edu.pl.