EN

12.10.2020, 12:17 Wersja do druku

Warszawa. Noc Tańca 2020

17 października o godz. 19.00 w Centrum Promocji Kultury Praga Południe odbędzie się Noc Tańca 2020. Wstęp wolny, ale obowiązują zaproszenia.

mat. organizatora

Wieczór z tańcem współczesnym w różnych formach. W programie wydarzenia znajdzie się spektakl kolektywu HOTELOKO movement makers „Axiom of Choice” (Mirek Woźniak i Agata Życzkowska). Aksjomat wyboru w sytuacji kryzysu klimatycznego czy mowy nienawiści jest teorią optymistyczną. Jej optymizm ma jednak szansę wybrzmieć jedynie w momencie spotkania. Teoria ta w spektaklu „Axiom of Choice” zostaje przetworzona przez pryzmat tożsamości artystów w aspekcie społecznym i choreograficznym. Selektory, które wybierają, to łączące ich wątki wspólne jak pokolenie, stosunek do ekologii, liczby, feromony, grupa krwi, bycie odmieńcem czy zapach mandarynek z dzieciństwa.

Kolejne dwie części wieczoru to m.in. premiera wideo „STILL STANDING” zrealizowana przez Aleksandrę Janus, Weronikę Pelczyńską i Monikę Szpunar oraz krótkie etiudy choreograficzne zaprezentowane w formie na żywo oraz na wideo m.in. przez Izabelę Orzełowską, Łukasza Wójcickiego, Amandę Nabiałczyk, Katarzynę Sypniewską, Magdalenę Zdanowicz, Karinę Szutko i Teatr Tańca Jazgot. Organizatorem wieczoru jest Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

17 października/ godz. 19.00

Miejsce: Centrum Promocji Kultury Praga Południe/ ul. Podskarbińska 2/ Warszawa

Wstęp wolny na zaproszenia

Kuratorka: Agata Życzkowska

fot. Karolina Jóźwiak

PROGRAM

CZĘŚĆ 1 

 „WoDA: Waterfall of Dance/Democratic/Dialog Actions” / Agata Życzkowska / wideo

„gulugulu” / Izabela Orzełowska / wideo

„Welcome to the New Age”/ Karina Szutko / wideo

„Bezwodność” / Sylwia Marciniuk (Malina) / wideo

„Another Perspective” / Magdalena Olędzka / Nikola Zientarska

„Drowning from Splendor” / Mateusz Pindelski / Klara Szela 

CZĘŚĆ 2 

„AXIOM of CHOICE” / HOTELOKO movement makers: Mirek Woźniak / Agata Życzkowska 

CZĘŚĆ 3

„Nie My. Taneczne kino nieme” / Łukasz Wójcicki / wideo

„STILL STANDING” – PREMIERA VIDEO / Aleksandra Janus / Weronika Pelczyńska / Monika Szpunar 

„Insanus” / Teatr Tańca Jazgot / chor. Aneta Bułka 

„Gdyby w wody nie ściekały” / Katarzyna Sypniewska / Amanda Nabiałczyk / Magdalena Zdanowicz

Kolejność prezentacji może ulec zmianie.

---

Kalejdoskop, mikrokosmos, fantazja, abstrakcja, zbiór doświadczeń i ruch kierujące się własnymi prawami stworzone podczas izolacji.

To koniec. System, którym dotąd się posługiwaliśmy, ulega destrukcji. Ciemność zalewa nas jak powódź, a nasze umysły stają się toksyczne. 

Zwróćcie uwagę na osoby wykluczone, które nie mają głosu w debacie publicznej, które są tylko numerami i ciałami w tragediach ludzkości, takich jak niewolnictwo, eksterminacje mniejszości narodowych, handel ludźmi czy imigracje.

Stawiamy pytanie o troskę, jako możliwą postawę wobec tego, co pozostało z historii – troskę, która kieruje nas nie tylko w przeszłość, ale także ku teraźniejszości i przyszłości.

Selektory to wątki wspólne jak pokolenie, stosunek do ekologii, liczby, feromony, grupa krwi, bycie odmieńcem czy zapach mandarynek z dzieciństwa.

Woda jest ostatnim dobrem naturalnym, które jeszcze nie zostało skomercjalizowane na całym świecie. Ale już dziś jest ona nazywana „niebieskim złotem. Czy moralne jest zatem zarabianie na wodzie? Światowa walka o prawo do wody trwa.

Świat sprawia wrażenie zmarszczek na powierzchni oceanu. Ten ocean to Ty sam/sama. Bez wody nic w naszym świecie nie istnieje i nie będzie istniało. 

Zaczyna się krótkimi wykrzyknieniami dzieci, które mówią o swoich marzeniach.

Żyjemy wygodnie, korzystając z ułatwień i przyjemności, które są szkodliwe dla naszego klimatu.

Emocje, bóle, żale...wycisz one.

Woda wszystko pamięta, wchłania i zabiera z nurtem dalej.

Wydarzenie na Facebook: facebook.com

Szczegółowy program: fundacjarozwojuteatru.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne