17 października o godz. 19.00 w Centrum Promocji Kultury Praga Południe odbędzie się Noc Tańca 2020. Wstęp wolny, ale obowiązują zaproszenia.
Wieczór z tańcem współczesnym w różnych formach. W programie wydarzenia znajdzie się spektakl kolektywu HOTELOKO movement makers „Axiom of Choice” (Mirek Woźniak i Agata Życzkowska). Aksjomat wyboru w sytuacji kryzysu klimatycznego czy mowy nienawiści jest teorią optymistyczną. Jej optymizm ma jednak szansę wybrzmieć jedynie w momencie spotkania. Teoria ta w spektaklu „Axiom of Choice” zostaje przetworzona przez pryzmat tożsamości artystów w aspekcie społecznym i choreograficznym. Selektory, które wybierają, to łączące ich wątki wspólne jak pokolenie, stosunek do ekologii, liczby, feromony, grupa krwi, bycie odmieńcem czy zapach mandarynek z dzieciństwa.
Kolejne dwie części wieczoru to m.in. premiera wideo „STILL STANDING” zrealizowana przez Aleksandrę Janus, Weronikę Pelczyńską i Monikę Szpunar oraz krótkie etiudy choreograficzne zaprezentowane w formie na żywo oraz na wideo m.in. przez Izabelę Orzełowską, Łukasza Wójcickiego, Amandę Nabiałczyk, Katarzynę Sypniewską, Magdalenę Zdanowicz, Karinę Szutko i Teatr Tańca Jazgot. Organizatorem wieczoru jest Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.
17 października/ godz. 19.00
Miejsce: Centrum Promocji Kultury Praga Południe/ ul. Podskarbińska 2/ Warszawa
Wstęp wolny na zaproszenia
Kuratorka: Agata Życzkowska
PROGRAM
CZĘŚĆ 1
„WoDA: Waterfall of Dance/Democratic/Dialog Actions” / Agata Życzkowska / wideo
„gulugulu” / Izabela Orzełowska / wideo
„Welcome to the New Age”/ Karina Szutko / wideo
„Bezwodność” / Sylwia Marciniuk (Malina) / wideo
„Another Perspective” / Magdalena Olędzka / Nikola Zientarska
„Drowning from Splendor” / Mateusz Pindelski / Klara Szela
CZĘŚĆ 2
„AXIOM of CHOICE” / HOTELOKO movement makers: Mirek Woźniak / Agata Życzkowska
CZĘŚĆ 3
„Nie My. Taneczne kino nieme” / Łukasz Wójcicki / wideo
„STILL STANDING” – PREMIERA VIDEO / Aleksandra Janus / Weronika Pelczyńska / Monika Szpunar
„Insanus” / Teatr Tańca Jazgot / chor. Aneta Bułka
„Gdyby w wody nie ściekały” / Katarzyna Sypniewska / Amanda Nabiałczyk / Magdalena Zdanowicz
Kolejność prezentacji może ulec zmianie.
---
Kalejdoskop, mikrokosmos, fantazja, abstrakcja, zbiór doświadczeń i ruch kierujące się własnymi prawami stworzone podczas izolacji.
To koniec. System, którym dotąd się posługiwaliśmy, ulega destrukcji. Ciemność zalewa nas jak powódź, a nasze umysły stają się toksyczne.
Zwróćcie uwagę na osoby wykluczone, które nie mają głosu w debacie publicznej, które są tylko numerami i ciałami w tragediach ludzkości, takich jak niewolnictwo, eksterminacje mniejszości narodowych, handel ludźmi czy imigracje.
Stawiamy pytanie o troskę, jako możliwą postawę wobec tego, co pozostało z historii – troskę, która kieruje nas nie tylko w przeszłość, ale także ku teraźniejszości i przyszłości.
Selektory to wątki wspólne jak pokolenie, stosunek do ekologii, liczby, feromony, grupa krwi, bycie odmieńcem czy zapach mandarynek z dzieciństwa.
Woda jest ostatnim dobrem naturalnym, które jeszcze nie zostało skomercjalizowane na całym świecie. Ale już dziś jest ona nazywana „niebieskim złotem. Czy moralne jest zatem zarabianie na wodzie? Światowa walka o prawo do wody trwa.
Świat sprawia wrażenie zmarszczek na powierzchni oceanu. Ten ocean to Ty sam/sama. Bez wody nic w naszym świecie nie istnieje i nie będzie istniało.
Zaczyna się krótkimi wykrzyknieniami dzieci, które mówią o swoich marzeniach.
Żyjemy wygodnie, korzystając z ułatwień i przyjemności, które są szkodliwe dla naszego klimatu.
Emocje, bóle, żale...wycisz one.
Woda wszystko pamięta, wchłania i zabiera z nurtem dalej.
Wydarzenie na Facebook: facebook.com
Szczegółowy program: fundacjarozwojuteatru.pl