EN

12.05.2022, 14:27 Wersja do druku

Warszawa. Noc Muzeów, „Dziady” w Dramatycznym, Mazolewski w Palladium

Noc Muzeów, Warszawskie Spotkania Teatralne, Chagall w Muzeum Narodowym, Wojtek Mazolewski Quintet w Palladium, a w Big Book Cafe promocja nowej książki Agaty Tuszyńskiej „Żongler”. Polecamy wydarzenia kulturalne tygodnia. Pisze Łukasz Kamiński w „Gazecie Wyborczej”.

Open House w Młodszej Siostrze

Jeden z najważniejszych współczesnych muzyków sceny improwizowanej, free jazzowej, alternatywnej wraca. Saksofonista i klarnecista Ken Vandermark wystąpi z nowym, doskonałym składem i nową muzyką. W piątek na scenie klubokawiarni Młodsza Siostra towarzyszyć mu będą Paulina Owczarek (saksofon tenorowy), Marcin Bożek (bas) oraz Macio Moretti (perkusja). 

Koncert Open House - piątek, 13 maja. Godz. 20. Młodsza Siostra, ul. Dobra 14/16. Bilety 50 zł. 

„Bigger Than Us" i Areta Szpura w Stacji Falenica

Melati Wijsen, indonezyjsko-holenderska aktywistka wyrusza w świat by poznać innych młodych aktywistów, którzy postanowili naprawić nasz rozsypujący się świat. Jak czytamy w zaproszeniu na film "Od faveli w Rio po odległe wioski Malawi, od tratw przybijających do wybrzeży wyspy Lesbos, po ceremonie organizowane przez rdzennych Amerykanów w górach Colorado – Rene, Mary, Xiu, Memory, Mohamad i Winnie pokazują nam świat, gdzie rządzą odwaga i radość, gdzie ludzie poświęcają się wyższym celom." Po seansie odbędzie się spotkanie z Aretą Szpurą (godz. 21), autorka książki „Instrukcja obsługi przyszłości". 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Noc Muzeów, "Dziady" w Dramatycznym, Mazolewski w Palladium. Polecamy wydarzenia kulturalne

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Łukasz Kamiński

Data publikacji oryginału:

12.05.2022