EN

9.11.2020, 09:06 Wersja do druku

Warszawa. Nie żyje Stanisław Jacek Flur

Inne aktualności

Nie żyje aktor Stanisław Jacek Flur.

Z żalem i smutkiem żegnamy Stanisława Jacka Flura, aktora Państwowych Teatrów Dramatycznych w Szczecinie, poznańskich teatrów: Satyry, Polskiego i Muzycznego, reżysera w Polskim Radiu i Ośrodku Telewizji w Poznaniu, który zadebiutował na deskach łódzkiego Teatru Powszechnego w roli Donalda Ducka w sztuce „Faryzeusze i grzesznik", w słuchowiskach radiowych był na przemian aktorem i reżyserem.

Po zakończeniu aktywności zawodowej, wybrał spokojne życie w Domu Artystów w Skolimowie, stając się tam ostatnio fundatorem paneli fotowoltaicznych, dołączając do licznego grona Dobrodziejów DAW.

Jeszcze nie ucichły dźwięki muzyki grającej na jego cześć w ogrodach skolimowskich w podziękowaniu za ten dar, a już zabrzmiały pożegnalne dzwony.

Nie doczekał chwili, kiedy promienie słoneczne przemieniły się w ekologiczną energię elektryczną dającą mieszkańcom domu naturalne ciepło. Odśpiewane w ten pogodny dzień pod koniec lata gromkie „dwieście lat", wywołało serdeczny uśmiech na jego twarzy. I niech taki pozostanie w naszej pamięci.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” nr 262

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.