EN

2.09.2021, 10:29 Wersja do druku

Warszawa. Największy portal o polskim tańcu świętuje 10 lat. Premiera nowej strony taniecPOLSKA.pl

10 lat, prawie 700 opublikowanych tekstów i rosnące grono wiernych odbiorców. Portal taniecPOLSKA.pl – największa strona poświęcona krajowemu tańcu – świętuje okrągły jubileusz.

fot. mat. NIMiT

Z okazji rocznicy uruchomiona została nowa, interaktywna wersja portalu.

– Nie ma drugiego takiego portalu, który w jednym miejscu skupia cały polski taniec – podkreśla Dominika Michalak, jedna z trzech redaktorek taniecPOLSKA.pl.

31 sierpnia strona obchodziła 10-lecie powstania. Z tej okazji uruchomiono nową odsłonę portalu, która m.in. pozwala użytkownikom wpływać na publikowane treści.

– Od samego początku zależało nam na tym, by stworzyć pierwsze tak duże medium, które informowałoby o wszystkich wydarzeniach tanecznych w Polsce i zbierało informacje o podmiotach związanych z tańcem artystycznym – wspomina początki portalu Julia Hoczyk, redaktorka taniecPOLSKA. – Struktura portalu przez te lata bardzo się rozbudowała, a przez to stała się mało wydajna i trudna w nawigacji.

Portal został nie tylko unowocześniony pod względem designu, ale także poszerzony o nowe funkcjonalności.

– Prace projektowe rozpoczęliśmy od starannej analizy ścieżek, jakimi poruszali się użytkownicy w poprzedniej wersji. Naszym nadrzędnym celem było zwiększenie dostępności treści - umożliwienie ich wygodnego przeglądania z poziomu różnych urządzeń końcowych, w tym specyficznych, jakimi posługują się osoby narażone na wykluczenie cyfrowe – podsumowuje Kordian Klecha, CEO firmy Intui. – Jednocześnie rozpoczęliśmy prace nad przekonstruowaniem niezwykle bogatego archiwum portalu w taki sposób, aby zintensyfikować powiązania pomiędzy jego elementami, a tym samym umożliwić szybsze docieranie do informacji zgromadzonych w różnych obszarach redakcyjnych.

W przeciągu 10 lat dla taniecPOLSKA pisali najważniejsi artyści, teoretycy i krytycy tańca klasycznego i współczesnego. Do tej pory opublikowano niemal 700 tekstów. Tylko w przeciągu ostatniego roku portal przyciągnął ponad 86 tys. unikalnych użytkowników.

– Wiedziałyśmy, że strona jest bardzo ważną częścią tanecznej społecznej, dlatego bardzo zależało nam na jej przemianie – zaznacza redaktorka portalu Adela Prochyra.

Redaktorki taniecPOLSKA wiążą z nową odsłoną konkretne nadzieje. – Chciałybyśmy, aby dzień człowieka tańca zaczynał się od wejścia na portal taniecPOLSKA. Serdecznie zapraszamy!

taniecPOLSKA działa w ramach Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, który poprzez różnorodne programy wspiera artystów i instytucje publiczne. Niedawno NIMiT w związku ze zmianą nazwy zaprezentował również nową identyfikację wizualną. Przemiana taniecPOLSKA.pl jest kolejnym krokiem do wprowadzenia jednolitej, nowoczesnej, dostępnej i atrakcyjnej dla użytkowników przestrzeni, z której każdy może czerpać informacje na temat najważniejszych wydarzeń i projektów kulturalnych.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego specjalnie na 10-lecie portalu!

Źródło:

Materiał nadesłany