EN

22.04.2024, 15:01 Wersja do druku

Warszawa. MKiDN: 107 młodych artystów otrzymało stypendia „Młoda Polska”

107 młodych artystów otrzymało stypendia w XXI odsłonie Programu „Młoda Polska” - poinformowało MKiDN. Stypendia mają umożliwić wyróżnionym dalszy rozwój i zdobywanie kolejnych osiągnięć w karierze artystycznej.

Na stronie MKiDN podano, że stypendia zostały przyznane w 6 kategoriach – film, literatura (w tym reportaż dziennikarski), muzyka, sztuki wizualne (w tym fotografia), taniec i teatr.

W XXI odsłonie Programu złożono 886 wniosków. Komisja oceniła 806 wniosków. W 80 wnioskach stwierdzono błędy formalne, co uniemożliwiło ich rozpatrywanie pod względem merytorycznym. Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego stypendia otrzymało 107 osób.

Program "Młoda Polska" przeznaczony jest dla artystów do 35. roku życia, wykazujących się wybitnymi osiągnięciami w reprezentowanych dziedzinach. Środki ze stypendium mogą być przeznaczone na realizację konkretnych projektów artystycznych, studia i pobyty twórcze za granicą, zakup instrumentów i sprzętu niezbędnego do pracy twórczej. Operatorem Programu jest Narodowe Centrum Kultury.

Lista laureatów programu stypendialnego "Młoda Polska" 2024 jest dostępna na stronie: https://bip.mkidn.gov.pl/pages/posts/ogloszenie-o-wynikach-naboru-wnioskow-w-konkursie-programu-stypendialnego-bdquomloda-polskardquo-w-edycji-na-2024-r-4643.php.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne