W lipcu Teatr Druga Strefa zaprasza na spektakl-casting z Czech, „Ślub” Gombrowicza z Paryża i spotkanie z autorką.
12 lipca, godz. 19.00 | Product
Eksperymentalny immersyjny interaktywny spektakl z Czech na podstawie sztuki Marka Ravenhilla w Teatrze Druga Strefa
Spektakl zrealizowany na podstawie sztuki Marka Ravenhilla. W roli głównej Tomas Weber, młoda gwiazda czeskiego teatru i kina. W trakcie spektaklu aktor zabiera widza za kulisy castingu do amerykańskiego hitu kinowego. Widz staje się aktywnym uczestnikiem castingu. Zróbmy razem film, dobrze?
Uwaga! Przedstawienie zawiera sceny przemocy, sceny seksu, wulgarny i obraźliwy język.
reżyseria: Petr Akimov
produkcja: Anna Zelikova
grana przez Tomasa Webera Projekt
powstał w koprodukcji teatru OLDstars, z.s.
Spektakl w języku angielskim bez napisów.
Czas trwania 60 minut.
Bilety: 30 zł na stronie teatru
15 lipca, godz. 19.00 | Ślub
Komedianci, polska grupa teatralna w Paryżu działająca przy stowarzyszeniu APGEF zaprasza w na swój najnowszy spektakl: „Ślub” na podstawie sztuki Witolda Gombrowicza.
Intryga „Ślubu” zbudowana jest wokół postaci Henryka, polskiego żołnierza walczącego na froncie w północnej Francji... Czy to we śnie, czy to w obłędnych majaczeniach, Henryk powraca w rodzinne strony i odnajduje tam znane mu i drogie osoby (Matkę, Ojca, Władzia - najlepszego przyjaciela, Mańkę - byłą narzeczoną...) przemienione, wypaczone, nie do rozpoznania... Cały ład i porządek zostają wywrócone do góry nogami za sprawą nieposkromionego Pijaka, Ojciec-karczmarz przemienia się w Króla, i spisek przeciw Królowi szykuje się...
Wszyscy jesteśmy Henrykami i z tych Henryków pomnożonych, niezliczonych w głowie głównego bohatera wyłaniają się pozostałe postaci, zjawy, odbicia lustrzane, wspomnienia... Jak i czym zakończy się ten pochód obłędny gdzie tragizm miesza się bezustannie z komizmem? I czy do tytułowego ślubu w ogóle w końcu dojdzie?
Przedstawienie pt. „Ślub” jest zwieńczeniem tegorocznych warsztatów teatralnych po polsku organizowanych od 2013 roku przez stowarzyszenie APGEF i odbywających się w Bibliotece Polskiej w Paryżu. Premiera odbędzie się
Warsztaty, adaptacja i reżyseria: Maja Saraczyńska
Występują: Anne Laure Giraud, Jacek Jendrej, Adam Kaźmierczak, Karolina Kozłowski, Klaudia Kryszczuk, Jacek Kułakowski, Michał Puczek, Anna Wnękowicz
Na fortepianie gra: Jacek Jendrej
Fotosy: Jose Luis Urteaga
Premiera 25 czerwca 2023 w Teatrze Passage vers les Etoiles w Paryżu.
Czas trwania 120 minut | Kategoria wiekowa 15+
Spektakl pokazywany w ramach cyklu Polacy robią teatr
25 lipca, godz. 19.00 | hatebook
Spotkanie z autorką
Klaudia Szubert to 23-letnia inicjatorka oraz realizatorka ogólnopolskich akcji charytatywnych m.in. na rzecz dzieci, seniorów oraz zwierząt. Aktywistka i działaczka społeczna z 10-letnim doświadczeniem. Ważne dla niej są takie kwestie jak m.in. prawa zwierząt, prawa kobiet, walka z dyskryminacją ze względu na pochodzenie, kolor skóry czy orientację seksualną.
"hatebook" to książka, która zawiera kilkadziesiąt autentycznych historii dotyczących skutków hejtu, dyskryminacji, nietolerancji oraz przemocy w Polsce! O swoich trudnych doświadczeniach opowiadają zarówno osoby z zespołem Downa, Tourette’a, LGBT+, niepełnosprawne, z domu dziecka, po przemocy seksualnej, domowej itd. To historie, które mogłyby się nie wydarzyć, gdyby nie brak empatii i podłość gatunku ludzkiego. Książka jest wypełniona smutkiem, rozpaczą, bezsilnością i bólem.
Wstęp wolny