EN

28.06.2021, 08:17 Wersja do druku

Warszawa. Letni Przegląd Teatru Dramatycznego - od 2 lipca

Już za kilka dni rozpocznie się Letni Przegląd Teatru Dramatycznego. Od 2 lipca do 1 sierpnia na czterech scenach teatru będzie można obejrzeć 21 spektakli - poinformowała PAP kierowniczka ds. PR teatru Weronika Doboszyńska.

fot. mat. teatru

"W repertuarze premiery ostatniego miesiąca: Psy ras drobnych Olgi Hund w reż. Iwony Kempy, Uszedłem tylko ja sam Caryl Churchill w reż. Agnieszki Glińskiej, Król Lear Williama Szekspira w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego; a także premiery ostatniego roku, które z powodu pandemii nie miały szansy na stałe przyjmowanie widowni" - napisała Doboszyńska.

Jak wyjaśniła, "na Scenie im. G. Holoubka będzie można obejrzeć entuzjastycznie przyjętą przez krytyków i publiczność premierę z 31 stycznia 2020 r. – zrealizowany z rozmachem musical Człowiek z La Manchy Dale'a Wassermana w reż. Anny Wieczur-Bluszcz z Modestem Rucińskim w roli głównej; na Małej Scenie Protest Vaclava Havla w reż. Aldony Figury (premiera 15 lutego 2020 r.) oraz Fatalistę. Singerowską historię w V aktach Tadeusza Słobodzianka w reż. Wojciecha Urbańskiego (premiera 13 lutego 2021 r.)". "Na Scenie im. H. Mikołajskiej pokazany zostanie Kruk z Tower Andrieja Iwanowa w reż. Aldony Figury (premiera 19 lutego 2021 r.); a na Scenie Przodownik Jezioro Zuzanny Bojdy w reż. Darii Kopiec (premiera 6 listopada 2020 r.)" - dodała.

"Poza tym znane i uwielbiane Kinky Boots Harveya Fiersteina i Cyndi Lauper w reż. Eweliny Pietrowiak, Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa w reż. Magdaleny Miklasz oraz spektakle, które w ostatnim sezonie zostały przeniesione ze Sceny na Woli im. T. Łomnickiego na Scenę im. G. Holoubka - Nasza klasa Tadeusza Słobodzianka w reż. Ondrieja Spisaka, Dziwny przypadek psa nocną porą Simona Stephensa w reż. Jakuba Krofty (z Konradem Szymańskim w roli głównej)" - czytamy w przesłanej informacji.

Zaznaczono, że podczas Letniego Przeglądu odbędzie się pożegnanie z dwoma tytułami - ze "Sen nocy letniej" Williama Szekspira w reż. Gabora Mate oraz spektaklem "Bent" Martina Shermana w reż. Natalie Ringler.

"A to jeszcze nie wszystkie tytuły tegorocznego Letniego Przeglądu, na którym aż 10 spektakli zostanie zaprezentowanych z angielskimi napisami. Ponadto studenckie niedziele, środy seniora, a dla wszystkich widzów, którzy w wakacje zostają w stolicy lub zaplanowali urlop w późniejszym terminie przygotowaliśmy atrakcyjne letnie akcje (Bilet do Anglii, Podróż dookoła świata, Babski wyjazd, Warszawa z przewodnikiem, All Inclusive, Last Minute), dzięki którym lipcowe wieczory mogą spędzić w klimatyzowanych przestrzeniach teatru" - napisała Doboszyńska.

Pełen repertuar teatru znaleźć można na stronie: https://teatrdramatyczny.pl/repertuar.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne