EN

7.04.2022, 16:53 Wersja do druku

Warszawa. Kwiecień w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

mat. Archiwum Artystycznego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Artyści Teatru Wielkiego wspierają dzieci z Ukrainy, by zapewnić im bezpieczeństwo, dach nad głową, ciepło i pożywienie. Zapraszamy na charytatywną galę i gorąco zachęcamy do zakupu biletów (80-150 zł). Cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom. Partnerem gali jest Nasza Fundacja.

Usłyszymy utwory współczesnych kompozytorów ukraińskich. Orkiestrę Teatru Wielkiego - Opery Narodowej poprowadzi Andriy Yurkevych, wystąpią wybitne artystki: Olga Pasiecznik i Agata Zubel. Na scenie fragmenty spektakli baletowych Krzysztofa Pastora i Anny Hop zaprezentuje zespół Polskiego Baletu Narodowego. Gala już 14 kwietnia.

Jeszcze są do nabycia bilety na niezwykłą interpretację opery Carmen Bizeta w reż. Andrzeja Chyry, która wraca na deski Teatru Wielkiego na życzenie naszej publiczności. Chór i Orkiestrę Teatru Wielkiego poprowadzi Patrick Fournillier. Najbliższe spektakle już 9, 10 i 12 kwietnia.

Adepci i adeptki Akademii Operowej Teatru Wielkiego również wspierają Ukrainę w czasie rosyjskiej agresji. Podczas koncertu w Salach Redutowych wykonają repertuar, na który złożą się utwory w szczególny sposób oddające nastrój tragicznych wydarzeń. Koncert Akademia Operowa Ukrainie już 10 kwietnia.

Jego głos był piękną muzyką. W hołdzie wybitnemu aktorowi Teatr Wielki co roku organizuje wieczór poezji i muzyki prezentujący jego ulubionych kompozytorów. Tym razem będzie to Joseph Haydn. Teksty mówione w wykonaniu Gustawa Holoubka odtwarzane będą z nagrania. Koncert Gustaw Holoubek in memoriam już 20 kwietnia.

Komponował dzieła symfoniczne, chóralne i kameralne, a także muzykę filmową, m.in. do Draculi Coppoli. Przypominamy twórczość Wojciecha Kilara, którego utwory składają się na warstwę muzyczną zbliżającej się premiery baletu Dracula w choreografii Krzysztofa Pastora. Koncert symfoniczny już 24 kwietnia.

To wzruszający kostiumowy spektakl o miłości, która żyje nawet po śmierci. Polska premiera wielokrotnie nagradzanego baletu Dracula w choreografii Krzysztofa Pastora już 28 kwietnia. Na partyturę składa się symfoniczna i filmowa muzyka Wojciecha Kilara.

Książka Niezniszczalny. Bohdan Pniewski – architekt salonu i władzy Grzegorza Piątka znalazła się w finale konkursu Portrety 2022. Jeszcze do 15 maja można oddać głos na najlepszą książkę biograficzną ubiegłego roku. Organizatorem konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa jest miesięcznik „Kraków i Świat”. Publikacja jest wspólnym przedsięwzięciem Wydawnictwa Filtry oraz Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne