EN

15.02.2021, 15:02 Wersja do druku

Warszawa. "Kruk z Tower" - premiera wznawiająca działanie historycznej sali Teatru Dramatycznego

W najbliższy piątek, 19 lutego o godz. 18.30, premiera sztuki „Kruk z Tower” Andrieja Iwanowa w reżyserii Aldony Figury. Będzie to zarazem wznowienie działalności historycznej Sali im. Haliny Mikołajskiej znajdującej się na I piętrze w Pałacu Kultury i Nauki (przy foyer Sceny im. G. Holoubka) oraz pierwsza premiera na scenie, która przyjęła nazwę Sceny im. Haliny Mikołajskiej.

fot. Piotr Smoliński/ mat. teatru

W „Kruku z Tower” w roli matki, która próbuje nawiązać relację z synem zobaczymy Katarzynę Herman, a jako Kostię – Konrada Szymańskiego.

Nastoletni Kostia po śmierci ojca żyje w konflikcie z matką. Wolny czas spędza przed komputerem, pała nienawiścią do świata i rodziny. Matka zaniepokojona jego stanem postanawia przeprowadzić niecodzienny eksperyment. Tworząc fałszywe konto na Facebooku, nawiązuje z synem kontakt, którego nie doświadcza w rzeczywistości. Wirtualna relacja pomiędzy 'Toffi' a 'Krukiem z Tower' przeradza się w szczerą rozmowę samotnych osób tęskniących za normalnością. Jednak czy ryzykowna gra, którą podejmuje matka, aby odzyskać syna, ma szansę przerodzić się w prawdziwą więź?

Więcej o spektaklu: teatrdramatyczny.pl/kruk-z-tower

Gramy 20 lutego o godz. 18.30, 21 lutego o godz. 18.00 oraz 20 i 21 marca o godz. 18.30

Bilety dostępne przez internet: bilety.teatrdramatyczny.pl oraz w kasach teatru.

Premiera spektaklu to owoc cyklu czytań, który rozpoczęliśmy w październiku 2020 roku „Białoruś: stan wyjątkowy! Przegląd współczesnej dramaturgii białoruskiej”, który to cykl był gestem solidarności z artystami i społeczeństwem białoruskim. Obecna sytuacja na Białorusi, protesty uliczne skierowane przeciwko dyktaturze prezydenta Aleksandra Łukaszenki, masowe aresztowania oraz niepodejmowanie dialogu przez władze to niepokojące wydarzenia, wobec których nie potrafimy być obojętni. Przegląd białoruskich dramatów był gestem solidarności, który, mamy nadzieje, sprzyjał refleksji nad stanem wolności w Europie w XXI wieku. To także przegląd wyjątkowo wnikliwych i interesujących dramatów współczesnych. Czytaliśmy teksty dotyczące obecnych wydarzeń, a także relacji rodzinnych, różnic pokoleniowych, problemów społecznych.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne