EN
2.02.2023, 12:35 Wersja do druku

Warszawa. Konopka i Rutkowski w „Szatan Show” w Teatrze Polonia

9 lutego w Teatrze Polonia, na pokazie zamkniętym, zostanie zaprezentowana nowa premiera Teatru Polonia. Będzie to „Szatan Show” autorstwa i w reżyserii Michała Walczaka, z udziałem Andrzeja Konopki i Rafała Rutkowskiego. Pokazy będzie można zobaczyć w marcu i kwietniu.

fot. Robert Jaworski/ mat. teatru

Spektakl stanowi luźną kontynuację granego w Teatrze Polonia od 2013 roku, niezmiennie  z ogromnym powodzeniem, spektaklu „Depresja komika” z udziałem Rafała Rutkowskiego i Adama Woronowicza.

Przypomnijmy że Rafał Rutkowski - jeden ze współzałożycieli znakomitej grupy TEATR MONTOWNIA jest uznawany za twórcę i głównego popularyzatora w Polsce gatunek one-man show, a od kilku lat współtworzy również scenę stand-upu w Polsce. Na ekrany kin właśnie wchodzi „Masz ci los” – komedia z jego udziałem.

Andrzej Konopka to z kolei kluczowy aktor założonego przez Michała Walczaka i Macieja Łubieńskiego słynnego kabaretu POŻAR W BURDELU, gdzie wykreował legendarną już wręcz postać BurdelTaty, a potem równie udaną - ks. Marka – duszpasterza kiboli i hipstersów.

Czas trwania: około 90 min.

Coraz więcej gwiazd show-biznesu dokonuje apostazji, a popularni kiedyś kapłani - tacy jak ksiądz Marek - są opuszczani przez wiernych. Bez tłumów na kazaniach Marek wpada w depresję, ale gdy na plebanii pojawia się komik Gustaw, w księdzu rodzi się nadzieja: z pomocą parafianina zrobi stand-up…

Czy ateista Gustaw po „Szatan Show” odzyska wiarę? Czy uda mu się uciec przed opętanym księdzem? Kim tak naprawdę jest Marek i jakiemu bóstwu oddaje cześć?

Najbliższe spektakle SZATAN SHOW w sprzedaży to:

6 i 7 marca oraz 3 i 4 kwietnia.

Źródło:

Materiał nadesłany