EN

6.08.2016 Wersja do druku

Warszawa. Koncerty i spektakle za darmo w Arkadach Kubickiego

Dziś zaczyna się festiwal artystyczny na Zamku Królewskim. Po raz siódmy, we wszystkie sierpniowe piątki i soboty, odbywać się tu będą spektakle, koncerty. Wystąpi ponad stu artystów.
Koncerty, spektakle taneczne i teatralne odbywać się będą w kolejne piątki i soboty, od 5 do 27 sierpnia w Arkadach Kubickiego u podnóża ogrodów zamkowych oraz w ogrodach, przylegających do Arkad.

- Przywracamy Zamkowi jego ludyczny charakter, który cechował rezydencję królewską przez cały wiek XVII, XVII. Potem Zamek posmutniał - chcemy, żeby przestał być smutny i temu służą "Królewskie Arkady Sztuki" - zapowiedział Przemysław Mrozowski, p.o. dyrektora Zamku. Tegoroczną edycję "Królewskich Arkad Sztuki" otworzy występ teatralno-tanecznego łódzkiego Teatru OFF Harnam, który zaprezentuje się widowni w spektaklu "PerforSens". To satyryczny komentarz na temat stereotypów, związanych z tańcem współczesnym oraz teatrem tańca. Kabaret i poezja w Arkadach Kubickiego W repertuarze festiwalu są także propozycje kabaretowe, satyryczne, ale pojawi się także poezja. Pierwszą muzyczną atrakcją festiwalu będzie koncert jazzowego tria, prowadzonego przez pianistę Artura Dutkiewicza, które wykona m.in. jazzowe interpretacje utworów Jimi'ego Hendrixa, Czesława Niemena, a także transkrypcji greckich pieśni ludowych. Z zespołem wystąpi woka

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Zamek Królewski. Koncerty i spektakle za darmo w Arkadach Kubickiego

Źródło:

Materiał nadesłany

Gazeta Wyborcza - Warsza

Autor:

gap

Data:

06.08.2016

Wątki tematyczne

Festiwale