EN

1.02.2024, 16:02 Wersja do druku

Warszawa. Koncert „Wieczór z Kalmanem... i Ochmanem” - 3 i 4 lutego

W Mazowieckim Teatrze Muzycznym (MTM) im. Jana Kiepury w Warszawie w sobotę i niedzielę odbędą się koncerty pt. „Wieczór z Kalmanem... i Ochmanem”. Widzowie spotkają się z muzyką węgierskiego twórcy operetek Imre Kalmana oraz polskim tenorem Wiesławem Ochmanem.

fot. mat. teatru

"Wieczór z Kalmanem… i Ochmanem" to kolejna, koncertowa propozycja Mazowieckiego Teatru Muzycznego dla miłośników operetki. "Pokażemy coś nowego, świeżego, a jednocześnie zawierającego to, co nasi widzowie kochają najbardziej - piękną muzykę i miłosne, pełne zwrotów akcji perypetie bohaterów" - napisano w zapowiedzi na stronie MTM.

Jak wyjaśniono, "podczas koncertu widzowie spotkają się z dwiema, absolutnie znakomitymi postaciami: duchowo i muzycznie, z węgierskim mistrzem kompozycji, autorem takich operetek, jak Księżniczka CzardaszaHrabina Marica czy Bajadera - Imre Kalmanem, a w przepełnionymi humorem opowieściach z polskim tenorem wszech czasów - Wiesławem Ochmanem".

Zapowiedziano, że w trakcie tych dwóch wieczorów publiczność "zostanie zaproszona do udziału w niespotykanym w polskich teatrach eksperymencie". "Będziemy chcieli poznać Państwa zdanie na temat utworów, zachęcić do stworzenia razem z nami nowego spektaklu / widowiska muzycznego, którego premiera planowana jest na wiosnę tego roku" - wyjaśniono w zapowiedzi koncertów.

"Muzyka Kalmana jest na tyle inspirującą, że zachęciła nas do ponownego jej odkrycia. Świeże spojrzenie i całkowicie nowe postaci, które przeprowadzą nas przez świat kilku operetek, oraz świeżo napisane libretto. Będzie to wynik naszych wspólnych poszukiwań i wyborów - efekt - już wiosną" - czytamy na stronie MTM.

Wystąpią: Wiesław Ochman (Gospodarz wieczoru), Katarzyna Mackiewicz (sopran), Wioletta Białk (sopran), Łukasz Gaj (tenor), Jakub Milewski (baryton). Kierownictwo muzyczne sprawować będzie Mieczysław Smyda.

Początek koncertów - 3 i 4 lutego o godz. 19 w MTM im. Jana Kiepury w Warszawie.

Źródło:

PAP